2019-11-14 – A magyar játékos 4-6-ról nyerte meg a második szett rövidítését.

TAIPEI OEC OPEN (125 000 DOLLÁR, FEDETT PÁLYA), EGYES, 2. FORDULÓ
Babos Tímea (2.)-Storm Sanders (ausztrál) 6:4, 7:6 (10-8)

A mérkőzés 1 óra 43 percig tartott.

A 38 perces első játszma nyitó gémjében Timi 15-re nyerte el ellenfele adogatását, majd 3:1-re is vezetett. Ekkor Sanders 40-re hozta a szerváját, majd brékelt 40-re, pedig ellenfelének két labdája is volt a 4:2-höz. Szerencsére a magyar játékos azonnal válaszolt, 30-re vette el az ausztrál teniszező játékát.

Újabb fordulat már nem volt a nyitó felvonásban: 5:4 után Timi 30-ra hozta az adogatását.

A második felvonásban 1:1 után a magyar játékos kétszer (15-re, majd 40-re), ellenfele egyszer (15-re) brékelt. Sanders 3:5-nél két mérkőzéslabdáról hozta a szerváját, majd nagy csatában brékelt 40-re…Hamarosan pedig jöhetett a tie-break.

A rövidítésben az ausztrál játékos 5-3-ra, majd két fogadópont után 6-4-re is vezetett. Timi hárította mindkét szettlabdát, utána pedig kétszer is meccslabdához jutott. Egyik esélyt sem sikerült kihasználni, de jött egy újabb, immár az ötödik mérkőzéslabda. Ez pedig már lezárta a találkozót!

A magyar játékos következő ellenfele Naiktha Bains lesz.

Az 1997. december 17.-én született brit játékos 291. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 222. (2019. június 24.) volt. Eddig 2 ITF-versenyt nyert egyesben.