2019-11-15 – Timi három játszmában győzte le brit ellenfelét.

TAIPEI OEC OPEN (125 000 DOLLÁR, FEDETT PÁLYA), EGYES, NEGYEDDÖNTŐ
Babos Tímea (2.)- Naiktha Bains (brit) 6:4, 4:6, 6:3

A mérkőzés 2 óra 19 percig tartott.

A 2. helyen kiemelt magyar játékos jól kezdett, úgy vezetett 3:0-ra és 4:1-re, hogy a második gémben 30-ra nyerte el Bains adogatását. Sajnos 4:2 után Timi csak két labdamenetet nyert adogatóként, hamarosan pedig 4:4 lett az eredmény. Szerencsére ezután újra a magyar játékos volt a pontosabb: 15-re nyerte a szerváját, majd brékelt 30-ra.

A 48 perces második szett még szorosabb és nagyobb csatát hozott. Bains 40-re nyerte el a verseny 2015-ös győzetésen adogatását, utána pedig simán hozta saját gémjét. Timi uralta a következő három játékot (1:2-nél 15-re brékelt), majd két labdája volt a 4:2-es vezetéshez. Sajnos a brit játékos hozta a szerváját, majd jött egy maratoni gém. Timi 40-15-re is vezetett, összesen öt alkalommal zárhatta volna le a játékot. Végül Bains brékelt…

A folytatásban esélye sem volt a fogadóknak, így lezárult a második felvonás. Bains 5:4 után 0-ra nyerte adogatását.

A döntő szettben a magyar játékos elhúzott 3:0-ra, a második gémben 30-ra brékelt. Ellenfele ezután adogatóként és fogadóként is hozott egy-egy szoros játékot, majd egyenlített 3:3-ra. Szerencsére a folytatás már simán alakult! Timi 0-ra nyerte a következő két gémet, majd 30-ra hozta a szerváját.

A magyar játékos következő ellenfele a 8. helyen kiemelt Viktorija Tomova lesz.

Az 1995. február 25.-én született bolgár játékos 160. a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 128. (2018. július 16.) volt. Eddig 15 ITF-versenyt nyert egyesben.