Taipei: nehéz meccs és győzelem a nyitó körben

2019-11-12 – Timi szetthátrányból nyert az indonéz ellenféllel szemben.

TAIPEI OEC OPEN (125 000 DOLLÁR, FEDETT PÁLYA), EGYES, 1. FORDULÓ
Babos Tímea (2.)-Aldila Sutjadi (indonéz) 2:6, 6:4, 6:3

A mérkőzés 2 óra 3 percig tartott.

A selejtezőből érkezett Sutjadi alaposan meglepte ellenfelét a 31 perces első szettben. Az indonéz játékos nyerte az első nyolc labdamenetet, brékelőnyét pedig tartotta 3:1-ig. Ekkor fogadóként vezetett 4:1-re, harmadik esélyét végül ki is használta. Timi 1:5 után játszmalabdáról nyerte adogatását, de a következő gémben csak egyenlőig jutott.

A 44 perces második felvonás elején a magyar játékos került brékelőnybe, de azt azonnal el is veszítette. Aztán Sutjadi bréklabdát hárított a nyolcadik gémben (4:4), majd fogadóként vezetett 40-15-re. Szerencsére Timi megmentette szerváját, ezt követően pedig 0-ra brékelt. Jöhetett a döntő játszma!

A harmadik szettben a magyar játékos 3:0-ra vezetett, de ezután a következő három gémben csak egy-egy labdamenetet (3:3) nyert. Sőt! Sutjadi újabb bréklabdához jutott, de ellenfele végül hozta a gémet. Timi három adogatóelőnyről nyerte el az indonéz játékos adogatását, majd 0-ra szerválta ki a meccset.

A magyar játékos következő ellenfele Storm Sanders lesz.

Az 1994. augusztus 11.-én született ausztrál teniszező 424. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 202. (2014. február 10.) volt. Sanders eddig 2 ITF-versenyt nyert egyesben.

A két játékos eddig kétszer találkozott: 2014-ben Szöulban 6:7, 6:3, 6:4-re nyert Sanders, majd néhány nappal később Gifuban már Timi győzött 6:1, 6:3-ra.