Születésnapi győzelem Rómában

STUTTGART, GERMANY - APRIL 18: Timea Babos of Hungary celebrates a point in her match against Sabine Lisicki of Germany uring Day 1 of the Porsche Tennis Grand Prix at Porsche-Arena on April 18, 2016 in Stuttgart, Germany. (Photo by Dennis Grombkowski/Bongarts/Getty Images)

2016-05-10 – Timi szinte végig magabiztosan játszott az elmúlt hetekben remek győzelmeket ünneplő Bertens ellen.

INTERNAZIONALI BNL D’ITALIA (2 707 664 DOLLÁR, SALAK), EGYES, 1. FORDULÓ
Babos Tímea-Kiki Bertens (holland) 6:1, 6:4

„Nagyon-nagyon-nagyon boldog vagyok, hogy pont a születésnapomon sikerült ezt a meccset megnyerni! Tudtam, hogy Bertens nem könnyű ellenfél, az utóbbi időben nagyon jó eredményei voltak. Boldog vagyok, hogy jól játszottam és sikerült nyerni! Örülök, hogy holnap egy olyan jó játékossal mérkőzök, mint Venus Williams! Ez valóban egy szép nap volt!” – nyilatkozta Timi.

A mérkőzés 1 óra 15 percig tartott a Foro Italicóban.

A magyar játékos kedden ünnepli 23. születésnapját és szép győzelemnek örülhet az olasz fővárosban. Bertens ugyan „csak” a 86. helyen áll a világranglistán, de az elmúlt hetekben a WTA Touron és a Fed Kupában is remek győzelmeket aratott.

Rómában azonban Timi volt a jobb! A 32 perces első szettben a 23 éves magyar játékos 1:1 után esélyt sem adott ellenfelének. Timi 2:1 után 40-re brékelt, majd 15-40-ről nyerte az adogatását. Ezután ismét 40-re brékelt, majd 30-ra hozta a saját adogatását.

A magyar játékos a második szettet is jól kezdte, azonnal brékelt. De ezt az előnyét azonnal el is veszítette. Timi 2:2 után 15-re nyerte el Bertens adogatását, de a holland játékos 4:4-re egyenlített.

Szerencsére Timi ezután ismét jól fogadott, 15-re brékelt, majd az utolsó játékot 30-ra nyerte!

A magyar játékos következő ellenfele a világranglista 14. helyén álló Venus Williams lesz. A 35 éves amerikai teniszező karrierje legjobbjaként világelső (2002. február 25.) is volt. Pályafutása során 49 WTA-tornán maradt veretlen. Összesen 7 Grand Slam-versenyt nyert egyesben: Wimbledon (2000, 2001, 2005, 2007, 2008), US Open (2000, 2001). Idén Kaohsziungban (Tajvan, 500 000 dollár, kemény pálya) ünnepelhetett tornagyőzelmet egyesben.