Szöul: remek győzelem Osztapenko ellen

2019-09-17 – Timi összesen háromszor nyerte el a 2017-es Garros-bajnok adogatását.

KOREA OPEN (250 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, 1. FORDULÓ
Babos Tímea-Jelena Osztapenko (lett) 6:3, 6:3

A mérkőzés 1 óra 16 percig tartott Szöulban.

A Roland Garros 2017-es bajnoka ugyan nincs élete formájában, de ez mit sem von le a magyar játékos sikerének értékéből. Timi határozott, meggyőző játékkal jutott a legjobb 16 közé, harmadik szöuli mérkőzésén sem veszítette el az adogatását, miközben háromszor brékelte a tavaly márciusban WTA-5. Osztapenkót.

A 32 perces első játszma második gémjében Timi simán elnyerte ellenfele adogatását, előnyét pedig pontos és nyugodt játékkal őrizte meg, egészen 5:3-ig.

Ekkor jött egy nagyon nehéz és fontos gém. Osztapenko fogadóként vezetett 40-0-ra, majd 40-40 után újabb fogadóelőny következett. A magyar játékos ezt is hárította, majd kihasználta második szettlabdáját!

A második felvonás is kemény csatát hozott, magyar sikerrel! Timi 2:2 után brékelt 15-re, majd a következő két adogatógémben is csak egy-egy labdamenetet veszített.

Aztán 5:3-nál a magyar játékos három mérkőzéslabdához jutott, az utolsó eséllyel pedig élni tudott. Így Timi bejutott Szöulban a legjobb 16 közé!

Timi következő ellenfele a 3. helyen kiemelt Karolína Muchová lesz.

Az 1996. augusztus 21.-én született cseh játékos 45. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 43. (2019. július 15.) volt. Muchová eddig 2 ITF-versenyt nyert egyesben. Idén negyeddöntős volt Wimbledonban, a US Openen pedig a 3. körig jutott, a 250 000 dollár összdíjazású prágai tornán döntőt játszott.