Szoros mérkőzés párosban, de vereség

2013-06-17 – Timi és Mandy Minella az első fordulóban búcsúzott az Aegon International elnevezésű versenyen, miután két játszmában vereséget szenvedett a Niculescu-Zakopalova duótól.

A mérkőzés 1 óra 13 percig tartott.

AEGON INTERNATIONAL (690 000 DOLLÁR, FŰ), PÁROS, 1. FORDULÓ
Monica Niculescu, Klara Zakopalova (román, cseh)-Babos Tímea, Mandy Minella (magyar, luxemburgi) 6:4, 6:3

A román játékos 57., míg cseh partnere 110. a világranglistán. Timi 67., míg Mandy Minella a 62. helyen áll a legfrissebb világranglistán.

A mérkőzés végig szoros csatát hozott, amelyben a döntő pillanatokat jobban kihasználó, sokkal rutinosabb román-cseh kettős bizonyult jobbnak.

A 37 perces első szettben 2:2 után Timi adogatott, 0-40-ről még sikerült az egyenlítés, de végül brékelt az ellenfél. Niculescu és Zakopalova még egyszer megismételte ezt, így a magyar-luxemburgi duó hiába brékelt egyszer.

A második játszma elején a román-cseh páros két brékkel elhúzott 3:1-re. Timiék nem adták fel, 3:2-nél és 4:3-nál két-két brékesélyhez jutottak. A rutinosabb elenfél azonban mindkét megnyerte saját adogatójátékát, majd a kilencedik gémben egy újabb brékkel eldöntötte a mérkőzés sorsát.

Timi befejezte szereplését Eastbourne-ben, a jövő héten Wimbledonban lép pályára egyesben és párosban.