Szentpétervár: nagy csata és győzelem a kvaliban

2020-02-08 – Timi a 2. és a 3. játszmát is brékhátrányból fordította meg.

ST. PETERSBURG LADIES TROPHY (782 900 DOLLÁR, FEDETT PÁLYA), EGYES, SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ
Babos Tímea (5.)-Kamilla Rahimova (orosz) 3:6, 6:4, 7:6 (7-5)

A mérkőzés 2 óra 20 percig tartott.

Fordulatos és rendkívül szoros meccset hozott Timi oroszországi bemutatkozása, szerencsére pozitív eredménnyel. A magyar játékos többször is nehéz helyzetből kapaszkodott vissza a hazai ellenféllel szemben.

A 34 perces első szettben Rahimova nagyszerűen adogatott, esélyt sem adott a brékre. Az orosz játékos fogadóként pedig veszélyes volt, ennek meg is lett az eredménye…Timi a második gémet még megfordította 30-40-ről, de 2:3 után már elveszítette adogatását. A következő gémben pedig csak 40-40-ig jutott fogadóként (2:5).

Az orosz játékos 5:3 után 30-ra szerválta ki a nyitó felvonást.

A 42 perces második játszma sem indult könnyen. Rahimova 1:1 után úgy brékelt 40-re, hogy 40-15 is volt az állás. Szerencsére Timi azonnal válaszolt, szintén 40-re nyerte el ellenfele szerváját. Ezután 5:4-ig mindig a magyar játékos vezetett, ekkor pedig újra brékelt, ezúttal 30-ra. Jöhetett a döntő szett!

A harmadik felvonást remekül kezdte Rahimova: brékelt 40-30-ról, majd 30-40-ről mentette meg az adogatását. Az orosz játékos 3:2 után nem tudta megtartani a szerváját, Timi 30-ra hozta ezt a gémet.

A folytatásban már nem volt újabb bréklabda, 6:6-ig mindig Timi vezetett. Jött a tie-break, újabb fordulatokkal.

A magyar játékos azonnal elveszítette a szerváját, majd 0-1-ről 3-1-re fordított. Ekkor Rahimova újabb fogadópontot nyert, majd vezetett 4-3-ra. Timi ekkor hozta mindkét adogatását, majd rövidesen 5-5 lett az eredmény. Ekkor a magyar játékos ismét brékelt, majd saját szervája mögött lezárta a mérkőzést.

Timi ellenfele a főtáblára kerülésért Ljudmila Szamszonova lesz.

Az 1998. november 11.-én született orosz játékos 114. a világranglistán, ez pályafutása legjobb helyezése. Szamszonova eddig 4 ITF-versenyt nyert egyesben.