Sima vereség Bukarestben

2015-07-15 – A 2. helyen kiemelt Roberta Vinci két szettben nyert Timi ellen a 250 000 dolláros Bucharest Open első fordulójában.

A mérkőzés 59 percig tartott.

BUCHAREST OPEN (250 000 DOLLÁR, SALAK), EGYES, 1. FORDULÓ
Roberta Vinci (olasz, 2.)-Babos Tímea 6:2, 6:1

Sajnos a 22 éves magyar játékos csak a mérkőzés elején tudott meglepetést okozni ellenfelének. Timi második esélyét kihasználta és azonnal brékelte Vincit, de utána már a sokkal rutinosabb és sokkal frissebben is mozgó olasz játékos uralta a mérkőzést.

A párosban korábban világelső Vinci a második gémet 15-re nyerte fogadóként, majd 1:1 után három bérlabdát hárított. Timi még egyenlített, de 2:2 után már nem tudta tartani a lépést ellenfelével.Vinci 3:2 után 0-ra, míg 5:2-t követően 30-ra nyerte el ellenfele szerváját.

A 30 perces első játszma után sajnos a folytatás sem volt szorosabb. Vinci két bréklabdát hárított, majd 1:0 után 30-ra nyerte el ellenfele adogatását. A harmadik gémben az olasz játékos 30-40-ről hozta a szerváját, ezzel végképp eldöntötte a mérkőzés sorsát.

Timi 5:0 után még hozta a szerváját, de utána már nem volt esélye fogadóként. Vinci szinte végig pontosabban és türelmesebben játszott, magabiztosan jutott a második fordulóba.