Sima vereség a thaiföldi nyitó körben…

2015-11-10 – A világranglista 135. helyén álló kínai játékos sokkal jobban használta ki az esélyeit.

HUA HIN CHAMPIONSHIPS (125 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, 1. FORDULÓ
Vang Ja-fan (kínai)-Babos Tímea (7.) 6:2, 6:3

A 22 éves magyar játékos sokat hibázott a 68 perces mérkőzésen, adogatóként és fogadóként sem nyújtott jó teljesítményt. A 23 perces első szettben villámgyorsan húzott els 5:1-re Vang, kétszer (0-ra, majd 30-ra) nyerte el ellenfele szerváját. A kínai játékos 5:2 után 40-re szerválta ki a játszmát.

A második szettben már sokkal több esélye volt Timinek, de egyszer sem élt a lehetőségeivel. A magyar játékos 3:2-es vezetésnél jutott először bréklabdához, de nem tudta megtörni ellenfelét. Vang hozta a szerváját, majd 30-ra nyerte el a 7. kiemelt adogatását.

Timi a nyolcadik gémben három bérklabdához jutott, de sajnos a kínai játékos 0-40-ről is hozni tudta a szerváját. Ez minden eldöntött…A következő játékban Vang két meccslabdához ért, a második esélyt pedig ki is használta.

A tervek szerint a magyar játékos a jövő héten Tajvanon, a szintén 125 000 dolláros WTA-versenyen fejezi be a 2015-ös szezont.