Sima siker párosban a negyeddöntőben

2015-06-11 – Timi és Kristina Mladenovic két szettben nyert a Bonaventure-Schuurs kettős ellen az s’Hertogenboschban zajló füves pályás WTA-tornán.

A mérkőzés 58 percig tartott. Az 1. helyen kiemelt magyar-francia duó következő ellenfele a Jelena Jankovics-Anasztaszija Pavljucsenkova (szerb, orosz, 3.) kettős lesz.

TOPSHELF OPEN (250 000 DOLLÁR, FŰ), PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Ysaline Bonaventure, Demi Schuurs (belga, holland) 6:3, 6:3

Timi és francia társa a marrákesi salakos versenyen is a negyeddöntőben nyert Bonaventure és Schuurs ellen. Marokkóban 7:5, 7:5 volt az eredmény, ezúttal az 1. helyen kiemelt páros magabiztosabban győzött.

Timi és Mladenovic a 29 perces első szettben 2:1 után elveszítette brékelőnyét, de ez nem igazán befolyásolta a mérkőzést. A magyar-francia duó ugyanis 2:2 után 0-ra nyerte el ellenfele szerváját, majd 5:3 után 40-re brékelt.

A második szett és így a mérkőzés sorsa is a negyedik gémben dőlt el. Timi és Mladenovic brékelt 40-re, majd 3:1 után 30-40-ről hozta a szerváját.

A végén csak egy picit kellett izgulni: a magyar-francia kettős 6:3, 5:3 után 30-ra szerválta ki a negyeddöntőt, a harmadik meccslabdát használta ki.

Timi és Mladenovic következő ellenfele a Jelena Jankovics-Anasztaszija Pavljucsenkova kettős lesz.

Az egyesben korábban világelső (2008. augusztus 11.) Jankovics jelenleg 84. párosban a WTA listáján. Pályafutása legjobbjaként 19. (2014. június 9.) volt, eddig 2 WTA-versenyt nyert ebben a műfajban. Két évvel ezelőtt negyeddöntős volt női párosban Wimbledonban, ez a legjobb eredménye Grand Slamen.

A 23 éves Pavljucsenkova jelenleg 30. helyen áll a világranglistán, karrierje legjobbjaként 21. (2013. szeptember 16.) volt. Eddig 4 WTA- és 8 ITF-versenyt nyert női párosban. Az Australian Openen (2013), a Roland Garroson (2013) és Wimbledonban (2014) is volt már negyeddöntős.