Sima győzelem a quebeci nyitányon

2014-09-09 – Timi és Kristina Mladenovic három gémet veszített a párostorna első fordulójában a 250 000 dollár összdíjazású quebeci fedett pályás WTA-versenyen.

Az 1. helyen kiemelt magyar-francia duó 48 perc alatt nyert az Abanda-Zhao kanadai kettős ellen, a második körben a Naomi Broady-Irina Falconi páros lesz az ellenfél.

COUPE BANQUE NATIONALE (250 000 DOLLÁR, FEDETT PÁLYA), PÁROS, 1. FORDULÓ
Babos Tímea,Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Francoise Abanda, Carol Zhao (kanadai) 6:1, 6:2

A 23 perces első szett elején, 1:1-nél a magyar-francia duó 15-40-ről hozta az adogatását, ez pedig meg is határozta a folytatást. A kanadai kettős ugyan többször meglepte ellenfelét, de Timi és Mladenovic azért a papírformának megfelelően uralta a fontosabb helyzeteket.

A magyar-francia kettős a negyedik gémben, majd 4:1 után is 40-re nyerte el ellenfele adogatását, így 5:1-re elhúzott. A játszmát végül egy 15-re „hozott” játék zárta le.

A második szett nyitó játékában a kanadai duó 40-15-ről sem tudta megnyerni a szerváját. Timi és Mladenovic 2:0 után újra 40-re, majd 4:0-nál 15-re brékelt. Ekkor pár percig Abanda és Zhao örülhetett, 40-0 után a negyedik esélyt kihasználva elnyerte ellenfele adogatását, majd feljött 5:2-re. De a magyar-francia kettős ekkor újra fölénybe került, az utolsó gémben csak egy labdamenetet veszített.

Timi és Kristina Mladenovic követező ellenfele a Naomi Broady-Irina Falconi duó lesz.

A 24 éves brit játékos 157. a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 128. (2014. május 12.) volt. Broady eddigi 12 ITF-versenyt nyert párosban. Idén döntős volt Nottinghamben (25 000 dollár, társ: Renata Voracova) és Fukuokában (50 000 dollár, társ: Eleni Daniilidu).

A szintén 24 éves Falconi 139. a világranglistán, karrierje legjobbjaként 70. (2013. június 10.) volt. Pályafutása során 2 ITF-tornán maradt veretlen párosban. Idén Burnie-ben (50 000 dollár, társ: Csan Jung-jan), Ospreyban (50 000 dollár, társ: Eva Hrdinova) és Charlottesville-ben (50 000 dollár, társ: Maria Sanchez) bejutott a fináléba.