Sikeres rajt párosban

2017-06-13 – A magyar-cseh kettős magabiztosan nyerte a döntő rövidítést.

RICOH OPEN (250 000 DOLLÁR, FŰ), PÁROS, 1. FORDULÓ
Babos Tímea, Andrea Hlaváčková (magyar, cseh, 1.)-Leszja Curenko, Varvara Lepchenko (ukrán, amerikai) 6:2, 5:7, 10-2

A mérkőzés 1 óra 21 percig tartott s’Hertogenboschban.

Simán kezdődött és úgy is végződött a mérkőzés, de közben azért voltak nehéz percek és pillanatok is.

A magyar-cseh kettős magabiztosan, 26 perc alatt nyerte az első szettet. Timi és Andrea Hlaváčková a nyitó gémben 30-ra, majd 4:2 után 15-re brékelt. Az első helyen kiemelt páros adogatóként négy játékban összesen öt labdamenetet veszített, az utolsó gémet 30-ra nyerte.

A 46 perces második felvonás már sokkal szorosabban alakult. Pedig Timi és cseh társa háromszor is brékelőnybe került, de ezt egyszer sem tartotta meg. Curenko és Lepchenko 0:1, 3:4 és 4:5 után is 40-re brékelt, a tizedik gémben két mscclabdát is hárított. Aztán 6:5-nél az ukrán-amerikai kettős úgy zárta le a szettet, hogy 40-15-ről nyerte el Andrea Hlaváčková adogatását…

Jött a döntő rövidítés, amely már nélkülözte az igazi izgalmakat. Timi és cseh társa nagyon jól szervált és fogadott, esélyt sem adott ellenfelének. Az 1. helyen kiemelt kettős ötször brékelt, 9-2 után fogadóként zárta le a mérkőzést.

A magyar-cseh kettős ellenfele a negyeddöntőben a Dominika Cibulková-Kirsten Flipkens páros lesz.

Az egyesben tavaly a WTA Finalsen győztes, 2014-ben Australian Open-döntős, 1989. május 6.-án született szlovák játékos jelenleg nem szerepel párosban a világranglistán. Cibulková karrierje legjobbjaként 59. (2012. augusztus 13.) volt, 2008-ban negyeddöntőt játszott a US Openen. Érdekesség, hogy párosban még nem nyert WTA- vagy ITF-versenyt.

Az egyesben 2013-ban wimbledoni elődöntős, 1986. január 10.én született belga játékos 53. helyen áll párosban a világranglistán, ez karrierje legjobbja. Flipkens eddig 1 WTA- és 1 ITF-versenyt nyert ebben a műfajban. Idén döntős volt Nürnbergben (Németország, 250 000 dollár, salak, társ: Johanna Larsson), míg a Roland Garroson a negyeddöntőbe jutott (társ: Francesca Schiavone).