Sikeres kezdés Monterreyben

2015-02-28 – Timi két szettben nyert Sachia Vickery ellen a selejtező első fordulójában az 500 000 dollár összdíjazású monterreyi WTA-versenyen.

A mérkőzés 59 percig tartott. A 21 éves magyar játékos következő ellenfele Mariana Duque-Marino (kolumbiai) lesz.

ABIERTO MONTERREY (500 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ
Babos Tímea (4.)-Sachia Vickery (amerikai) 6:3, 6:1

A 2012-ben Monterreyben egyesben, 2013-ban párosban bajnok magyar játékos néhány perctől eltekintve uralta a mérkőzést.

Brékkel nyitotta a 39 perces első szettet, de azonnal el is veszítette adogatását. Szerencsére 1:1 után 0-ra elnyerte Vickery szerváját, majd 4:2 után növelhette volna előnyét. Fogadóként összesen 8 labdája volt az 5:2-höz, de egyikkel sem élt. Végül az amerikai ellenfél hozta a szerváját.

Ezután viszont Timi nagy fölénybe került. A kilencedik gémben, 5:3 után 40-re brékelte Vickeryt, ezzel lezárta az első játszmát.

A második szett már sokkal simábban alakult. Timi villámgyorsan 5:0-ra elhúzott, 30-ra, majd 15-re brékelt. Vickery 5:0-nál nyert ugyan egy játékot, de 5:1 után a magyar játékos 30-ra hozta az adogatását, harmadik meccslabdáját használta ki.

Timi következő ellenfele Mariana Duque-Marino (kolumbiai) lesz. A 25 éves kolumbiai játékos 139. a világranglistán, karrierje legjobbjaként 90. (2013. október 28.) volt. Eddig 1 WTA- és 17 ITF-versenyt nyert egyesben, tavaly Stuttgartban (Németország, 25 000 dollár, salak) és Tampicóban (Mexikó, 50 000 dollár, kemény pálya) ünnepelhetett.