Sikeres kezdés a dubaji selejtezőben

2015-02-13 – Timi két szoros szettben nyert Alekszandra Panova ellen az első fordulóban a 2 513 000 dolláros dubaji WTA-verseny selejtezőjében.

Timi két szoros szettben nyert Alekszandra Panova ellen az első fordulóban a 2 513 000 dolláros dubaji WTA-verseny selejtezőjében. A mérkőzés 1 óra 27 percig tartott. A magyar játékos következő ellenfele a 7. helyen kiemelt Katerina Siniakova lesz.

DUBAI DUTY FREE TENNIS CHAMPIONSHIPS (2 513 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ
Babos Tímea (10.)-Alekszandra Panova (orosz) 6:4, 6:4

Timi mindkét játszmában az elején került brékelőnybe, igaz a későbbi forgatókönyv nem egyezett meg.

A 39 perces első játszmában ugyanis Panova 1:0 után még egyenlíteni tudott, 30-ra nyerte el ellenfele adogatását. Timi azonban a következő gémben fogadóként nem veszített labdamenetet, majd 3:2 után bréklabdát hárított (4:2). Panova is keményen küzdött, de szerencsére sikertelenül.

A magyar játékos 5:4 után 30-ra szerválta ki a játékot, 30-30 után.

A második szett elején Timi 15-re nyerte el orosz ellenfele adogatását, majd jött a mérkőzés leghosszabb és legfordulatosabb játéka. Panova fogadóként 40-15-re is vezetett, majd összesen 5 (!!!) bréklabdája volt. Timi azonban valamennyi alkalommal hárította ellenfele esélyeit, majd hozta a szerváját.

A következő gémben Panova 3 bréklabdát hatástalanított, de ennél több öröme már nem volt. Timi ugyanis nagy küzdelemben hozta a következő három adogatójátékot, 5:4 után 30-ra hozta az utolsót, ezzel a mérkőzést is.

A magyar játékos következő ellenfele a világranglistán 79. Katerina Siniakova lesz. A cseh tinédzsert a 7. helyen emelték ki a dubaji selejtezőben.

A 18 éves cseh játékos pályafutása legjobbjaként 73. volt (2014. november 10.) egyesben. Karrierje során 6 ITF-versenyt nyert. A 2013-as Australian Openen döntős volt a juniorok között, Ana Konjuh győzte le 6:3, 6:4-re. Párosban viszont diadalmaskodott ugyanabban az évben a Roland Garroson, Wimbledonban és a US Openen. Valamennyi alkalommal Barbora Krejcikova volt a társa.

Siniakova tavaly egyesben Mariborban (Szlovénia, 25 000 dollár, salak) és Nantes-ban (Franciaország, 50 000 dollár, fedett pálya) maradt veretlen egyesben. A szezon hajrájában a selejtezőből egészen a főtábla elődöntőjéig menetelt Moszkvában (Oroszország, 710 000 dollár, fedett pálya). Idén Sencsenben (Kína, 500 000 dollár, kemény pálya) és az Australian Openen is bejutott a második körbe.