Sikeres bemutatkozás Indian Wellsben

2015-03-10 – Timi magabiztosan, két szettben nyert a szabadkártyás Allie Kiick ellen a selejtező első fordulójában az 5 381 235 dolláros Indian Wells-i WTA-versenyen.

A mérkőzés 57 percig tartott. A magyar játékos ellenfele a főtáblára jutásért a 20. helyen kiemelt Alison Van Uytvanck lesz.

BNP PARIBAS OPEN (5 381 235 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ
Babos Tímea (6.)-Allie Kiick (amerikai) 6:3, 6:2

Meglepetésre Kiick kezdte jobban a 29 perces első szettet: 1:1 után 30-ra nyerte el ellenfele adogatását. Ezután viszont Timi percei következtek! A 21 éves magyar játékos kétszer is 15-re brékelt, 4:2-re fordított.

Az amerikai játékos a hetedik játékban 40-re nyerte el Timi adogatását, pedig 40-30 is volt az állás. Szerencsére ez nem zavarta meg a selejtező 6. kiemeltjét, aki gyorsan brékelt 0-ra, majd 30-ra szerválta ki a szettet.

A második játszmát is magabiztosan nyerte Timi! Az első gémben 30-0 után nyert fogadóként négy labdamenetet, majd bréklabdát hárított. Sőt! A magyar játékos 2:1 után 0-30-ról hozta adogatását, majd brékelt 0-ra.

Kiick ezt követően 15-re nyerte el ellenfele szerváját, de ez sem javított sokat a helyzetén. Timi ugyanis ismét brékelt 15-re, majd az utolsó játékban szórta az ászokat, esélyt sem adott ellenfelének.

A magyar játékos ellenfele a főtáblára jutásért a 20. helyen kiemelt Alison Van Uytvanck lesz. A 20 éves belga játékos 118. a világranglistán, karrierje legjobbjaként 73. (2014. szeptember 22.) volt. Eddig 10 ITF-versenyt nyert egyesben. Tavaly szeptemberben elődöntős volt Hongkongban (250 000 dollár, kemény pálya), azóta nem ért el jó eredményt WTA-versenyen.