2019-11-07 – Timi negyeddöntőbe jutott a három játszmában elért sikerrel.

SHENZHEN LONGHUA OPEN 2019 (100 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, 2. FORDULÓ
Babos Tímea (5.)-Bibiane Schoofs (holland) 6:2, 2:6, 6:0

A mérkőzés 1 óra 44 percig tartott.

A két játékos idén már találkozott: az angliai Ilkleyben rendezett füves pályás ITF-verseny elődöntőjében Timi 7:5, 6:3-ra nyert. Ezúttal három játszma kellett a továbbjutáshoz.

A 32 perces első szettben Timi úgy húzott el 5:0-ra, hogy 15-re és 30-ra nyerte el ellenfele adogatását. Utána jött egy néhány perces változás, Schoofs simán hozta a szerváját, majd brékelt 30-ra, úgy, hogy 30-0 is volt az eredmény. Szerencsére ez nem zavarta meg a magyar játékost, aki a következő gémet fogadóként nyerte, négy adogatóelőnyről.

A 33 perces második felvonás nagy változást hozott…Schoofs alaposan feljavult adogatóként, 1:1 és 4:2 után pedig brékelt 30-ra. Majd 5:2-nél 30-ra nyerte szerváját, jöhetett a döntő játszma.

A harmadik szett eleje kulcsfontosságúnak bizonyult. Timi nagy csatában, bréklabdáról hozta a nyitó gémet, majd a folytatásban kétszer is 15-re nyerte el ellenfele szerváját. A holland játékosnak erre már nem volt válasza, pedig küzdött keményen.

Az ötödik gémet Timi hatalmas küzdelem és három bréklabdát követően hozta, majd a záró játékban újra elnyerte Schoofs szerváját, pedig 40-15 is volt az eredmény.

A magyar játékos következő ellenfele a 2. helyen kiemelt Csu Lin lesz.

Az 1994. január 28.-án született kínai játékos 83. helyen áll a világranglistán, ez pályafutása legjobbja. Csu Lin eddig 10 ITF-versenyt nyert egyesben.

A két játékos eddig kétszer találkozott: 2013-ban a kínai Szucsouban Timi nyert 6:4, 6:4-re, majd idén Ilkleyben 6:1, 6:0-ra.