2019-11-06 – Timi két játszmában múlta felül ellenfelét.

SHENZHEN LONGHUA OPEN 2019 (100 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, 1. FORDULÓ
Babos Tímea (5.)-Vang Tan-ni (kínai) 6:1, 6:4

A mérkőzés 1 óra 18 percig tartott.

Három nappal a WTA Finals sikeres párosdöntője után Timi egyesben és fedett pálya után újra szabadtéren lépett pályára. A magyar játékos a szezonzáró egyéni szerepléssel akarja bebiztosítani a főtáblás szereplést az Australian Openre.

A 32 perces első játszma nagyon simán alakult. A hálót gyakran támadó és a röptékre alapozó Vang a második gémben 0-40-ről mentette meg az adogatását, de utána Timi sokkal pontosabb volt. A magyar játékos 15-re, majd 40-re nyerte el ellenfele szerváját, a hetedik gémben pedig 15-40-ről hozta az adogatást.

A második szett sokkal szorosabban alakult. A hazai játékos taktikája nem változott, de ezúttal eredményesebb volt. Vang 1:3, majd 3:4 után is visszajött brékhátrányból.

Szerencsére 4:4-et követően már Timi uralta a mérkőzést. Először 30-ra nyerte el ellenfele adogatását. Utána vezetett 40-0-ra is, végül a harmadik meccslabdával zárta le a mérkőzést.

A magyar játékos következő ellenfele Bibiane Schoofs lesz.

Az 1988. május 13.-án született holland játékos 149. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 142. (2012. június 11.) volt. Schoofs eddig 8 ITF-versenyt nyert egyesben.

Idén az angliai Ilkleyben az elődöntőben találkozott a két játékos: Timi 7:5, 6:3-ra győzött.