Sarm-es-Sejk: nagy csata után vereség az elődöntőben

2022-02-12 – Három szettben nyert a 4. helyen kiemelt román játékos.

EGYPT WOMEN’S FUTURE (25 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, ELŐDÖNTŐ
Alexandra Cadanțu-Ignatik (román, 4.)-Babos Tímea (7.) 6:7 (5-7), 7:5, 6:1

A mérkőzés 3 óra 4 percig tartott Sarm-es-Sejkben.

Az 1 óra 19 perces első játszmában Timi brékkel kezdett, de utána azonnal el is veszítette az adogatását. Aztán 4:4 után a magyar játékos újra lépéelőnybe került fogadóként, de ellenfele ismét azonnal egyenlített. Pár perccel később jött a tie-break, amelyet nagy csatában nyert meg Timi.

A 64 perces második szettben Cadanțu-Ignatik háromszor (1:0, 2:1, 5:4) került brékelőnybe, de Timi mindannyiszor visszakapaszkodott. Sajnos 5:5 után ismét a 4. helyen kiemelt román játékos volt a pontosabb, újra elnyerte ellenfele adogatását, majd hozta sajátját. A játszma befejezését követően Timi orvosi szünetet kért, hogy folytatni tudja az elődöntőt.

A harmadik felvonásban a román játékos sokkal pontosabb volt, háromszor brékelt, így bejutott a vasárnapi döntőbe.