Sarm-es-Sejk: nagy csata után búcsú egyesben is

2022-02-02 – A rövidítéssel zárult első játszma után egy brék döntött a második szettben.

EGYPT WOMEN’S FUTURE (25 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, 1. FORDULÓ
Irina Fetecău (román)-Babos Tímea (1.) 7:6 (7-4), 6:4

A mérkőzés 2 óra 22 percig tartott Sarm-es-Sejkben.

Az 1 óra 22 perces első játszma nyitányaként Irina Fetecău három bréklabdáról nyerte adogatását, majd elhúzott 3:0-ra. Timi azonban nagy csatában feljött 3:2-re, majd a folytatásban ismét brékhátrányba került kétszer. A magyar játékos azonban nem adta meg magát, 2:4, majd 3:5 után egyenlített 5:5-re. Néhány perccel később pedig jött a tie-break.

Sajnos a rövidítésben Fetecău elhúzott 5-2-re, majd 6-4 után lezárta a nyitó felvonást.

A második játszma első gémjében a román játékos nagy csatában brékelt 40-re, ez pedig döntőnek bizonyult. Timi 0:2 után is mindent megtett, hozta adogatójátékait, de fogadóként már nem tudta megtörni ellenfelét. Végül Irina Fetecău 5:4 után kieszerválta a mérkőzést.

A tervek szerint Timi a jövő héten is Sarm-es-Sejkben lép pályára.