Sarm-es-Sejk: fordítás szett- és brékhátrányból

2022-02-10 – Timi ezzel bejutott a negyeddöntőbe.

EGYPT WOMEN’S FUTURE (25 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, 2. FORDULÓ
Babos Tímea (7.)-Cody Wong Hong-yi (hongkongi) 3:6, 6:2, 6:2

A mérkőzés 2 óra 14 percig tartott Sarm-es-Sejkben.

A 44 perces első játszma második gémjében Timi 40-15-re is vezetett, de végül nagy csatában elveszítette az adogatását. Ezt követően a hongkongi játékos 4:2-ig biztosan őrizte előnyét, majd bréklabdáról nyerte adogatását. Cody Wong 5:3 után 0-ra hozta a szerváját, így le is zárta a nyitó szettet.

Az 52 perces második játszmát brékkel kezdte a hongkongi játékos, majd nagyot fordult a mérkőzés. Timi 0-ra nyerte ellenfele adogatását, 1:1-et követően pedig 0-40-ről, összesen négy bréklabdáról hozta saját szerváját.

A magyar játékos 3:2 és 5:2 után is 15-re vette el Cody Wong adogatását, így jöhetett a döntő szett.

A 3. játszmában Timi magabiztosan hozta szerváit, majd 3:2 után el is döntötte a mérkőzést. A 7. helyen kiemelt magyar játékos először 30-ra, majd 5:2 után 40-re brékelt.

Timi ellenfele a negyeddöntőben Elena-Teodora Cadar lesz. Az 1994. február 24.-én született román játékos 705. a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 346. (2014. október 6.) volt. Eddig 7 ITF-versenyt nyert egyesben.