Santa Margherita di Pula: vereség a negyeddöntőben

2022-04-15 – Három szettben győzött Lina Gjorcheska.

FORTEVILLAGE ITF TROPHY (25 000 DOLLÁR, SALAK), EGYES, NEGYEDDÖNTŐ
Lina Gjorcheska (észak-macedón, 7.)-Babos Tímea (2.) 6:3, 3:6, 6:3

A mérkőzés 2 óra 8 percig tartott Santa Margherita di Pulában.

Timi brékkel kezdte a 41 perces első játszmát, de utána azonnal elveszítette az adogatását. Gjorcheska 3:2-t követően kétszer nyerte el ellenfele szerváját, aki csak az elsőre tudott válaszolni. Végül 5:3 után az észak-macedón játékos 15-re hozta saját gémjét.

A 38 perces második felvonás első szakasza egyoldalúan alakult. Timi nagyszerűen adogatott és fogadott 0-ra és 40-re brékelt, elhúzott 4:0-ra. A magyar játékos a következő gémben 15-40-ről, összesen 3 bréklabdáról hozta a szerváját. Ez nagyon fontos volt, mert ezt követően Gjorcheska három játékot nyert sorozatban. Végül 5:3 után Timi 15-re szerválta ki a játszmát.

Sajnos a harmadik szett ismét fordulatot hozott. Gjorcheska ugyan 2:0-ról még elveszítette brékelőnyét, de 4:2 után már határozottabb volt. Pedig Timi fogadóként vezetett 40-15-re, majd egy harmadik bréklabdája is. A végén Timi 2:5-nél 2 meccslabdáról védte meg az adogatását, majd az észak-macedón játékos 30-ra hozta az utolsó gémet, így a negyeddöntőt is.