Santa Margherita di Pula: újabb győzelem egyesben

2022-04-14 – Timi két szettben nyert olasz ellenfelével szemben.

FORTEVILLAGE ITF TROPHY (25 000 DOLLÁR, SALAK), EGYES, 2. FORDULÓ
Babos Tímea (2.)-Camilla Rosatello (olasz) 6:0, 6:3

A mérkőzés 1 óra 31 percig tartott Santa Margherita di Pulában.

Timi határozottan szervált és fogadott a 33 perces első játszmában. A 2. helyen kiemelt magyar játékos a nyitó gémet 30-40-ről nyerte fogadóként, 4:0 után további négy bréklabdát hárított. Timi a nyitó felvonásban háromszer nyerte el ellenfele adogatását, 30-ra, 40-re, majd újra 30-ra.

A második játszma már sokkal kiegyenlítettebb v olt. Rosatello a második gémben három bréklabdát hárított, majd 1:3-ról visszakapaszkodott 3:3-ra. Timi 15-re, míg ellenfele 40-re brékelt. Aztán a hetedik gém után a magyar játékos volt a jobb és eredményesebb, 30-40-ről mentette meg az adogatását, majd 40-re nyerte el ellenfele gémjét. Timi 5:3-at követően két fogadóelőnyről zárta le a mérkőzést.

A magyar játékos ellenfele a negyeddöntőben a 7. helyen kiemelt Lina Gjorcheska lesz. Az 1994. augusztus 3.-án született macedón játékos 297. a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 170. (2017. június 12.) volt. Eddig 11 ITF-versenyt nyert egyesben.