San José: vereség három játszmában

2019-07-29 – Timi 2:5-ről még kiharcolta a rövidítést a döntő szettben, de a tie-breakben Hibi volt a jobb.

MUBADALA SILICON VALLEY CLASSIC (876 183 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, 1. FORDULÓ
Majo Hibi (japán)-Babos Tímea 6:2, 3:6, 7:6 (7-3)

A mérkőzés 2 óra 50 percig tartott.

A 40 perces első szett elején, 1:0 után Timi két bréklabdához jutott, de végül nagy csatában a japán játékos megmentette adogatását. A stabilan játszó Hibi a negyedik gémben négy adogatóelőnyről brékelt, majd a folytatásban esélyt sem adott ellenfelének.

A japán játékos a következő két szerváját 0-ra hozta, közben 4:2 után brékelt 15-re.

Az 51 perces második felvonás elején Hibi 30-ra elnyerte ellenfele szerváját, majd egy küzdelmes gémben Timi is brékelt. A folytatásban a japán játékos három fogadóelőnyt sem tudott kihasználni, majd 2:2 után is volt bréklabdája.

Timi a hatodik játékban 30-ra vette el Hibi szerváját, majd 30-40-ről hozta saját adogatását. Aztán 5:3 után 15-re szerválta ki a játszmát.

A döntő szett első részében a magyar játékos nagyon rosszul adogatott…A második gémben 40-0-ről veszítette el a szerváját, majd 2:5-ig még további két alkalommal brékelt az ellenfél. Igaz, Hibi sem remekelt a saját gémekben, kétszer veszítette el azokat.

Aztán 2:5 után Timi feljavult, 15-re nyerte adogatását, majd brékelt 30-ra. Az egyenlítés is összejött, 4:5, majd 5:6 után.

Sajnos a rövidítésben Majo Hibi volt a jobb. Timi 1-1nél elveszítette a szerváját, de ekkor még azonnal egyenlített. Ezután a japán játékos sorozatban négy labdamenetet nyert, majd 6-3 után fogadóként zárta le a mérkőzést.