San Jose: súlyos vereség egyesben

Timea+Babos+Mubadala+Silicon+Valley+Classic+pA2a14ATa-ll

2018-08-02 – (Fotó: Ezra Shaw/Getty Images North America) Timi egy gémet nyert…

MUBADALA SILICOCON VALLEY CLASSIC (799 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, 2. FORDULÓ
Maria Szakkari (görög)-Babos Tímea (8.) 6:0, 6:1

A mérkőzés 56 percig tartott.

„Az ellenfelem nagyon-nagyon jól játszott, esélyem sem volt! Úgy leütött a pályáról, mint annak a rendje. Olyat játszott, hogy szerintem ma bárki lehetett volna az ellenfele, simán legyőzi” –nyilatkozta Timi.

Sajnos rendkívül egyoldalú volt a mérkőzés, a magyar játékosnak esélye sem volt.

A 23 perces első szettben Szakkari úgy vezetett három brékkel 5:0-ra, hogy addig összesen hat labdamenetet veszített. A hatodik gémben Timi fogadóként 40-0-ra is vezetett, de végül nem tudott szépíteni.

A második felvonás jelentős része még simábban alakult. Szakkari 4:0-ig minden játékot 15-re nyert. Az ötödik gémben Timi adogatóként vezetett 40-30-ra, de ezt a gémet is elveszítette. A végén Szakkari szervált a negyeddöntőért, 40-30 után összesen négy meccslabdája volt. A magyar játékos valamennyi esélyt hárította, majd elnyerte ellenfele adogatását.

A következő gémben Szakkari fogadóként elhúzott 40-15-re, ezúttal már le is zárta az egyoldalú mérkőzést.