2022-05-19 – Timi három játszmában múlta felül amerikai ellenfelét.

TROFEO BMW CUP (60 000 DOLLÁR, SALAK), EGYES, 2. FORDULÓ
Babos Tímea (magyar)-Jessie Aney (amerikai) 7:5, 6:7 (4-7), 6:4

A mérkőzés 3 óra 02 percig tartott Rómában.

Az 59 perces első játszmában Timi 0:2-ről fordított két brékkel (mindkétszer 40-re nyerte el ellenfele adogatását), majd ellenfele egyenlített. A magyar játékos 4:5-nél bréklabdáról nyerte adogatását, utána pedig 0-ra vette el ellenfele szerváját. A nyitó felvonás utolsó gémjét 30-40-ről hozta Timi.

A 62 perces második játszmában Aney 3:0-ra is vezetett, ezt követően lett 3:3. A folytatásban mindketten nyerték adogatójátékaikat, a rövidítésben azonban az amerikai játékos volt a pontosabb.

A harmadik szettet is Aney kezdte brékkel, de a válasz jött azonnal. Timi két fogadójátékot is megnyert 40-re, előnyét azonban nem tudta megőrizni (3:3). A magyar játékos hamarosan a meccsért adogatott 5:3-nál, de labdamenetet sem nyert. Szerencsére Timi azonnal visszavette az irányítást, fogadóként elhúzott 40-0-ra és megnyerte a második mérkőzéslabdát. Ezzel pedig bejutott a negyeddöntőbe.

Timi következő ellenfele Darja Asztakova lesz Rómában. A 2002. január 26.-án született orosz játékos 274. a világranglistán, ez karriercsúcs. Asztakova eddig 5 ITF-versenyt nyert egyesben.