2017-05-16 – Bacsinszky adogatóként és fogadóként is sokkal jobb volt.

INTERNAZIONALI BNL D’ITALIA (3 076 450 DOLLÁR, SALAK), EGYES, 1. FORDULÓ
Bacsinszky Tímea (svájci)-Babos Tímea 6:2, 6:2

A mérkőzés 1 óra 14 percig tartott Rómában.

A svájci színekben szerepléő Bacsinszky Tímea korrábban háromszor nyert Timi ellen, egyszer sem veszített szettet. Sajnos az olasz fővárosban sem változott a helyzet, a közönség sima mérkőzést látott.

A 41 perces első szett elején Timi 0-40-ről még hozta az adogatását, de utána ellenfele sorozatban öt gémet nyert. Bacsinszky kétszer is 40-re brékelt. A 24 éves magyar játékos 1:5 után ismét 0-40-ről mentette meg az adogatását, de a következő gémet ellenfele 40-re nyerte.

A második szettben sem változott a mérkőzés képe. Bacsinszky Tímea sokkal jobban adogatott és fogadott, esélyt sem adott. A svájci színekben szereplő játékos 4:0-ra elhúzott, majd 4:1, és 5:2 után is simán nyerte adogatását.

Timi párosban még pályára lép Rómában Andrea Hlaváčková oldalán. A magyar-cseh kettőst a 4. helyen emelték ki, így erőnyerő volt az első fordulóban. A második körben Timi és társa a Lara Arruabarrena-Aranxta Parra-Santonja kettős ellen lép pályára.

Az 1992. március 20.-án született Arruabarrena 57. helyen áll párosban a világranglistán, karrierje legjobbjaként 28. (2016. február 22.) volt. Eddig 7 WTA- és 8 ITF-versenyt nyert. Idén negyeddöntős volt Indian Wellsben (Egyesült Államok, 7 669 423 dollár, kemény pálya, társ: Csen Li-ang) és Bogotában (Kolumbia, 250 000 dollár, kemény pálya, társ: Mariana Duque-Marino).

Az 1982. november 9.-én született Parra-Santonja 65. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 22. (2012. november 22.) volt. Eddig 11 WTA- és 9 ITF-versenyt nyert ebben a műfajban. 2011-ben Wimbledonban, 2014-ben a Roland Garroson volt negyeddöntős női párosban. A múlt héten elődöntős volt Madridban (Spanyolország, 5 439 350 dollár, salak, társ: Silvia Soler-Espinosa).