Róma: nagy fordítás egyesben

2022-05-18 – Timi az elveszített első játszma után háromszor került brékhátrányba a második szettben, végül fordított az 5. kiemelt ellen.

TROFEO BMW CUP (60 000 DOLLÁR, SALAK), EGYES, 1. FORDULÓ
Babos Tímea (magyar)-Miriam Kolodziejová (cseh, 5.) 3:6, 6:4, 6:3

A mérkőzés 2 óra 21 percig tartott Rómában.

A 49 perces első szettben a magyar játékos 1:0-ra, majd 3:2-re is brékelőnnyel vezetett, de ellenfele mindkétszer gyorsan egyenlített. Kolodziejová 3:3 után 15-re nyeerte adogatását, a következő két gémet pedig 30-ra hozta (4:3-at követően brékelt újra).

A 44 perces második felvonás rendkívül hullámzóan alakult. Kolodziejová háromszor vezetett bréeklőnnyel (1:0-ra, 3:2-re, majd 4:3-ra). Timi azonban nagy akarattal küzdött, nem adta meg magát és ez eredményt hozott! A magyar játékos 3:4 után a következő három gémet egyformán 15-re nyerte, kétszer fogadóként!!!

A döntő játszma álomszerűen indult. Timi úgy húzott el 4:0-ra, hogy saját adogatásait 15-re és 30-ra hozta, kétszer pedig brékelt 30-ra! Kolodziejová ezután feljött 4:3-ra, 0-ra és 15-re vette el ellenfele adogatását. Ekkor jött az újabb fordulat! A magyar játékos brékelt 15-re, majd hatalmas csatában, bréklabdát hárítva nyerte saját szerváját, a negyedik esélyt használta ki.

Timi ellenfele a 2. fordulóban Jessie Aney lesz. Az 1998. április 19.-én született amerikai játékos 526. a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 508. (2022. március 21.) volt. Aney eddig 2 ITF-versenyt nyert egyesben.