2020-09-12 – Timi három szettben nyert a hazai ellenféllel szemben.

INTERNAZIONALI BNL D’ITALIA (2 098 290 DOLLÁR, SALAK), EGYES, SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ
Babos Tímea (13.)-Giulia Gatto-Monticone (olasz) 6:3, 1:6, 6:2

A mérkőzés 2 óra 20 percig tartott Rómában.

Fordulatos találkozón dőlt el a továbbjutás, végül a legfontosabb helyzetekben jobban adogató magyar játékos örülhetett!

Az 52 perces nyitó felvonásban Timi úgy vezetett 3:0-ra, hogy először 30-ra, majd hatalmas csatában az ötödik esélyt kihasználva, 40 brékelt. Ezután a hazai ellenfél feljavult, de csak szorosabbá tudta tenni a szettet. Mindkét játékos kétszer brékelt, 5:3 után Timi fogadóként zárta le a játszmát, a második esélyt használta ki.

A 42 perces második szett nagy fordulatot hozott…Gatto-Monticone sokkal jobban adogatott, 0:1-ről hat gémet nyert sorozatban. Az olasz játékos háromszor brékelt 40-re, mindannyiszor nagy harcban.

Szerencsére a döntő felvonásban ismét Timi volt a jobb! Az elején ugyan kétszer is elveszítette brékelőnyét, harmadszor azonban már megőrizte. Döntőnek bizonyult, hogy a hetedik gémben úgy nyerte el ellenfele szerváját, hogy Gatto-Monticone 0-40 után összesen öt bréklabdát hárított. Az utolsó játékban Timi nem veszített labdamenetet.

A magyar játékos vasárnapi ellenfele a 4. helyen kiemelt Arantxa Rus lesz.

Az 1990. december 13.-án született holland játékos 68. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 61. (2012. augusztus 13.) volt. Eddig 24 ITF-versenyt nyert egyesben.