Roland Garros: jó kezdés után sima vereség egyesben

2019-05-28 – (Fotó: ZÁDOR PÉTER) A megnyert első játszma után Timi összesen három gémet hozott a második és harmadik szettben.

ROLAND GARROS (42 600 000 EURÓ, GRAND SLAM-VERSENY, SALAK), NŐI EGYES, 1. FORDULÓ
Priscilla Hon (ausztrál)-Babos Tímea 3:6, 6:2, 6:1

A mérkőzés 1 óra 42 percig tartott Párizsban.

A magyar játékos szerencsés vesztesként került a főtáblára, de ott csak az első szettben teljesített megfelelően.

A 39 perces nyitó felvonásban Timi kétszer került brékelőnybe, az első után Hon még visszakapaszkodott. Így lett 2:1 után 3:1 (brék 40-re), majd 3:2 (brék 40-re). A magyar játékos a nyolcadik gémben összesen ötször jutott bréklabdához, végül az utolsót használta ki.

Ezután Timi 15-re szerválta ki a játszmát.

A 34 perces második szett elején minden megváltozott…Hon a második gémben 0-ra nyerte el ellenfele adogatását, majd jó játékkal elhúzott 4:1-re. Timi ekkor három bréklabdáról még hozta a szerváját, de többre már nem futotta.

Hon 15-30-ról nyerte meg az adogatását, majd brékelt 15-re.

A döntő felvonás eleje fordulatot hozhatott volna, ehelyett gyakorlatilag az ausztrál játékos eldöntötte a meccset. Hon 1:1 után 30-40-ről mentette meg az adogatását, majd 15-re nyerte el ellenfele gémjét. Ezután a jól és nyugodtabban játszó ausztrál játékos brékelt 15-re, majd a következő két gémben is csak egy-egy labdamenetet veszített.

Hon az utolsó szervajátékot 40-re nyerte.