Roland Garros 2021: vereség a selejtezőben

2021-05-26 – Két játszmában nyert a múlt héten Belgrádban döntős Ana Konjuh.

ROLAND GARROS (38 000 000 EURÓ, SALAK), NŐI EGYES, SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ:
Ana Konjuh (horvát)-Babos Tímea (4.) 6:3, 7:5

A mérkőzés 1 óra 35 percig tartott Párizsban.

A 41 perces első játszmában a múlt héten Belgrádban döntős Konjuh úgy húzott el 3:0-ra, hogy ellenfele a második gémben 40-30-ról veszítette el adogatását. Utána a horvát játékos hárított két bréklabdát (0:3).

Ezt követően Timi percei jöttek: először simán hozta adogatását, majd brékelt 40. Végül az egyenlítés is sikerült, a magyar játékos 15-40-ről, összesen három bréklabdáról mentette meg a szerváját.

Sajnos következett az újabb változás: a következő három játékot újra Konjuh nyerte, 4:3 után 40-re vette el ellenfele adogatását.

A második játszma első része nagyon jól alakult. Timi 2:1 után hatalmas csatában, a negyedik esélyt kihasználva brékelt, majd 4:1-re vezetett. Ekkor sajnos újabb fordulat következett. Konjuh két bréklabdáról hozta az adogatását, majd 40-re nyerte el ellenfele gémjét.

A magyar játékos még vezetett 5:4-re, de Konjuh 5:5 után brékelt 30-ra. A végén a horvát játékos 40-0-ra is vezetett, ekkor két kettőshibát vétett, közben a hálóba röptézett. De 40-40 után a következő két labdamenetet megnyerte, így bejutott a selejtező harmadik fordulójába.

Timi párosban a tervek szerint az orosz Vera Zvonarjova oldalán indul a Roland Garroson.