Roland Garros 2021: győztes kezdés a selejtezőben

2021-05-25 – Timi rövidítés után nyerte meg a harmadik játszmát.

ROLAND GARROS (38 000 000 EURÓ, SALAK), NŐI EGYES, SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ:
Babos Tímea (4.)-Ju Hsziao-ti (kínai) 6:4, 2:6, 7:6 (7-2)

A mérkőzés 2 óra 35 percig tartott Párizsban.

Nagyon nehezen nyert a 28 éves magyar játékos, de végül a lehető legfontosabb percekben múlta felül magabiztosan ellenfelét.

A 46 perces első szettben Timi 2:1-re, majd 4:3-is vezetett brékelőnnyel, de Ju mindkétszer azonal egyenlített. Aztán a kilencedik gémet ismét a magyar játékos nyerte fogadóként 30-ra, majd 30-ra hozta az adogatását.

Sajnos a 43 perces második játszmában Ju adogatóként és fogadóként is jobb volt. A kínai játékos elhúzott 5:2-re, majd az esőszünet utáni folytatásban ismét brékelt. Jöhetett a döntő felvonás.

Timi kiválóan kezdte a harmadik szettet: úgy húzott el 3:0-ra, hogy kétszer nyerte el ellenfele szerváját, összesen két labdamenetet veszített. De ekkor jött az újabb nagy fordulat. Ju pontosabb lett, 3:3-nál már újra nyílt volt a mérkőzés. Ezt követően már egyikük sem hozta az adogatását, pedig 6:5 után Timi 15-40-ről jutott el meccslabdáig…

A tie-break aztán már simán alakult. A magyar játékos fogadóként minden labdamenetet megnyert, így Ju hiába brékelt kétszer.

Timi ellenfele a selejtező 2. fordulójában Ana Konjuh lesz.

Az 1997. december 27.-én született horvát játékos egy hosszabb sérülés miatt jelenleg “csak” 144. a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 20. (2017. július 31.) volt. Konjuh eddig 1 WTA Tour- és 2 ITF-versenyt nyert egyesben. Öt évvel ezelőtt a legjobb nyolcig jutott a US Openen, a múlt héten pedig döntőt játszott a belgrádi Serbia Ladies Openen (250 000 dollár összdíjazás).