Roland Garros 2020: újra negyeddöntős Timi és Kiki

2020-10-04 – A címvédő kettős sorozatban harmadszor jutott be a legjobb nyolc közé Párizsban.

ROLAND GARROS 2020 (GRAND SLAM-VERSENY, 35 025 914 EURÓ ÖSSZDÍJAZÁS, SALAK), NŐI PÁROS, 3. FORDULÓ
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.)-Andreea Mitu, Patricia Maria Tig (román) 6:2, 6:3

A mérkőzés 1 óra 8 percig tartott Párizsban.

A szombati rossz kezdés és az azt követő higgadt fordítás után a vasárnapi mérkőzésen már szinte végig stabil és eredményes volt a címvédő kettős játéka.

Timi és Kiki úgy húzott el 5:0-ra a 34 perces első szettben, hogy kétszer nyerte el nagy csatában, 40-re a román ellenfél adogatását. A magyar-francia kettős folyamatosan javult saját gémjeiben, hiszen a legelején még bréklabdát kellett hárítania, majd 30-ra és 0-ra hozta a játékokat.

Aztán 5:0 után Mitu és Tig két gémben összesen egy labdamenetet veszített, így 5:2 lett az eredmény. Timi és Kristina Mladenovic ezután brékelt 15-re, lezárták a nyitó felvonást.

A második játszmát 2:1 után döntötte el a 2. helyen kiemelt kettős. Timi és társa előtte 15-40-ről mentette meg saját adogatását, majd 40-re vette el az ellenfelét. A folytatás már nem hozott izgalmakat, az utolsó gémet 15-re nyerte a magyar-francia páros.

A 2. helyen kiemelt kettős 2018-ban a negyeddöntőig jutott Párizsban, míg tavaly veretlen maradt a Roland Garroson.

Timi és Kiki következő ellenfele Marta Kosztjuk és Aljakszandra Szasznovics lesz.

A 2002. június 28.-án született ukrán játékos 272. helyen áll párosban a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 260. (2020. március 9.) volt. Eddig 2 ITF-versenyt nyert ebben a műfajban.

Az 1994. március 22.-én született fehérorosz játékos 56. helyen áll a világranglistán, karrierje legjobbjaként 45. (2019. november 5.) volt. Eddig 7 ITF-versenyt nyert párosban. Szasznovics tavaly elődöntős volt a US Openen a szlovák Viktoria Kuzmovával.