Roland Garros 2020: óriási meccs és győzelem az elődöntőben

2020-10-09 – Timi és Kiki brékhátrányból fordított a döntő játszmában.

ROLAND GARROS 2020 (GRAND SLAM-VERSENY, 35 025 914 EURÓ ÖSSZDÍJAZÁS, SALAK), NŐI PÁROS, ELŐDÖNTŐ
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.)-Barbora Krejčiková-Kateřina Siniaková (cseh, 4.) 6:2, 4:6, 7:5

A mérkőzés 2 óra 31 percig tartott Párizsban.

Hatalmas akarattal és nagyszerű küzdelemben lett újra döntős a francia fővárosban Timi és Kiki! A címvédő kettős a második szett elejéig uralta a mérkőzést, majd a folytatásban fordulatos és roppant izgalmas volt az elődöntő.

A 34 perces első játszma nyitányaként a 2. helyen kiemelt páros 15-40-ről mentette meg adogatását, majd 2:1 után 15-re elnyerte ellenfele gémjét.

A válasz nem késett, a cseh kettős 0-ra brékelt, utána viszont csak két labdamenetet nyert adogatóként. Sőt! Timi és Kiki a nyolcadik játékot is 30-ra hozta fogadóként, 6:2!

A címvédő nagyszerűen kezdett a 37 perces második felvonásban, sorozatban 8 labdamenetet nyert, elhúzott 2:0-ra.

Sajnos ezután jött a nagy fordulat…Krejčiková és Siniaková alaposan feljavult fogadóként és adogatóként, egyre jobban érezték az ellenfél játékát. Gyorsan szépített a két teniszező, majd 3:3 után ismét bérelt, ezúttal 30-ra.

A magyar-francia kettős pedig a szett végéig már nem tudta beérni az ellenfelet.

A döntő szett felért egy jó, fordulatos és izgalmas krimivel.

Krejčiková és Siniaková hatalmas nyomást helyezett a címvédő, életveszélyesen fogadott és jól adogatott. Sajnos 2:2 után Timi elveszítette adogatását, de ezzel még nem dőlt el a mérkőzés!

A magyar-francia kettős fogcsikorgatva harcolt és küzdött a sikerért, eredményesen! Hatalmas csatában jött a gyors úrék 40-re, majd 5:4-nél fogadóként jutott meccslabdához a 2. helyen kiemelt kettős. A cseh ellenfél hárította ezt, majd egyenlített 5:5-re.

A következő gémben a címvédő bréklabdáról hozta adogatását, majd jött egy elképesztő gém. A cseh kettős 40-15-re is vezetett, majd 40-40 után Timi és Kristina Mladenovic újabb négy meccslabdához jutott. Valamennyi alkalommal egyenlített Krejčiková és Siniaková, de jött az újabb esély. Ezt pedig Kiki egy nagyszerű röptével kihasználta!!!

TIMI GRAND SLAM DÖNTŐI (NŐI PÁROS)
IDŐPONT VERSENY FELÜLET TÁRS ELLENFÉL EREDMÉNY
2020.01.31. Australian Open (Melbourne – Ausztrália) Kemény pálya KristinaMLADENOVIC (francia) HSZIE Szu-vej, Barbora STRÝCOVÁ (tajvani, cseh) 6:2, 6:1
2019.06.09. Roland Garros (Párizs – Franciaország) Salak KristinaMLADENOVIC (francia) CSANG Szaj-szaj,TÜAN Jing-jing (kínai) 6:2, 6:3
2019.01.25. Australian Open (Melbourne – Ausztrália) Kemény pálya KristinaMLADENOVIC (francia) CSANG Su-aj, Samantha STOSUR (kínai, ausztrál) 3:6, 3:6
2018.09.09. US Open (New York – Egyesült Államok) Kemény pálya Kristina MLADENOVIC (francia) Ashleigh BARTY, Coco VANDEWEGHE (ausztrál, amerikai) 6:3, 6:7 (2-7), 6:7 (6-8)
2018.01.26. Australian Open (Melbourne – Ausztrália) Kemény pálya Kristina MLADENOVIC (francia) JekatyerinaMAKAROVA, JelenaVESZNYINA (orosz) 6:4, 6:3
2016.07.09. The Championships (Wimbledon – Anglia) Jaroszlava SVEDOVA (kazah) Serena WILLIAMS, Venus WILLIAMS(amerikai) 3:6, 4:6
2014.07.05. The Championships (Wimbledon – Anglia) Kristina MLADENOVIC(francia) Sara ERRANI, Roberta VINCI(olasz) 1:6, 3:6