Roland Garros 2020: győzelem a negyeddöntőben

2020-10-06 – A magyar-francia kettős 5:2-re is vezetett a második játszmában, végül nagy csatában zárta le a mérkőzést.

ROLAND GARROS 2020 (GRAND SLAM-VERSENY, 35 025 914 EURÓ ÖSSZDÍJAZÁS, SALAK), NŐI PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.)-Marta Kosztyuk, Aljakszandra Szasznovics (ukrán, fehérorosz) 6:2, 7:5

A mérkőzés  1 óra  28 percig tartott Párizsban.

A 35 perces első szettben Timi és Kristina Mladenovic 1:1 után 15-re nyerte el ellenfele adogatását, utána viszont 40-re veszítette el sajátját. Csak az első bréklabdát sikerült hárítani.

A folytatás aztán szoros csatát hozott, noha az első felvonás végeredménye nem ezt mutatja. A magyar-francia páros az ötödik gémben 30-ra brékelt, majd 40-re hozta saját játékát. Ezután jött az újabb nagyon kiélezett gém, és a brék 40-re.

A záró játékot úgy nyerte 40-re a címvédő kettős, hogy volt fogadóelőny is.

A második felvonás jelentős részében Timi és Kiki volt a jobb. A nyitó gémben 15-re brékelt a 2. helyen kiemelt páros, majd 2:0 után összesen négy bréklabdát hárított Kosztyuk és Szasznovics.

Timi és társa 3:1 után labdamenetet sem veszített fogadóként, majd jött a nagy fordulat…Az ukrán-fehérorosz kettős háromszor brékelt, és úgy egyenlített 5:5-re, hogy a hetedik játékot a magyar-francia páros nyerte fogadóként.

Szerencsére a tizenegyedik játékban megfordult újra a mérkőzés! Kosztyuk és Szasznovics vezetett 40-15-re, mégis brékelt az ellenfél. Aztán 6:5 után Timi és Kiki 30-ra nyerte saját gémjét, így a mérkőzést is.

A magyar-francia kettős ellenfele az elődöntőben a 4. helyen kiemelt Barbora Krejčiková-Kateřina Siniaková kettős lesz.

Az 1995. december 18.-án született Krejčiková 9. helyen áll párosban a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 1. (2018. október 22.) volt. A cseh játékos eddig 4 WTA Tour-, 1 WTA-125-ös és 19 ITF-versenyt nyert párosban.

Az 1996. május 10.-én született Siniaková 10. helyen áll a világranglistán, karrierje legjobbjaként 1. (2018. október 22.) volt. A cseh játékos eddig 6 WTA-, 1 WTA125-ös- és 4 ITF-versenyt nyert ebben a műfajban.

2018-ban Krejčiková és Siniaková nyert a Roland Garroson és Wimbledonban.