Roland Garros 2020: rossz kezdés után győzelem párosban

2020-10-03 – A címvédő kettős a simán elveszített első játszma után viszonylag simán fordított.

ROLAND GARROS 2020 (GRAND SLAM-VERSENY, 35 025 914 EURÓ ÖSSZDÍJAZÁS, SALAK), NŐI PÁROS, 2. FORDULÓ
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.)-Kaitlyn Christian, Giuliana Olmos (amerikai, mexikói) 2:6, 6:4, 6:2

A mérkőzés 1 óra 44 percig tartott Párizsban.

Rosszul kezdte a 23 perces első játszmát a címvédő kettős és a folytatás sem volt jobb…Christian és Olmos azonnal elnyerte 15-re Timi adogatását, majd  nem tudták megtartani saját gémjüket, de utána labdamenetet sem veszítettek Mladenovic szervájánál.

A magyar-francia kettős még feljött 4:2-re, de a nyolcadik játékban újra elveszítették a szervájukat. Gyorsan lezárult a nyitó felvonás, váratlan eredménnyel…

A 39 perces második szett nyitányaként Timi és Kiki brékelt 15-re, majd a magyar játékos 0-40-ről, összesen négy bréklabdáról hozta adogatását. Sőt, volt labda a 3:0-hoz, de ezt a gémet megmentette az amerikai-mexikói kettős.

A folytatásban mindkét kettős magabiztosan hozta adogatását, Timi és Kiki 5:4 után 15-re zárta le a második felvonást.

A magyar-francia kettős brékkel kezdte a döntő játszmát, de előnyét gyorsan elveszítette. Szerencsére 2:2 után már Timi és Kiki volt a jobb! A Roland Garros tavalyi győztesei az ötödik gémben 40-re nyerték el ellenfelük szerváját, majd a simán hozott saját gém után nagy csatában, újra 40-re brékeltek.

Az utolsó játékban Timi és Kiki 40-15-re is vezetett, végül a harmadik meccslabdát sikerült értékesíteni.

Timi és Kristina Mladenovic következő ellenfele a román Andreea Mitu (WTA-106.) és Patricia Maria Tig (WTA-1453.) lesz.