Roland Garros 2019: vereség a selejtezőben

2019-05-24 – (Fotó: ZÁDOR PÉTER) A döntő játszmában Bolsova Zadoinov brékhátrányból fordított.

ROLAND GARROS (42 600 000 EURÓ, GRAND SLAM-VERSENY, SALAK), NŐI EGYES, SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ
Aliona Bolsova Zadoinov (spanyol)-Babos Tímea 6:2, 2:6, 6:3

A mérkőzés 1 óra 54 percig tartott a Roland Garroson.

Bolsova Zadoinov kezdte jobban a 30-perces első játszmát: 2:1 után 15-re nyerte el ellenfele adogatását, majd 0-30-ról hozta a saját játékát. A moldáviai születésű, spanyol színekben szereplő játékos bréklabdát is hárított, 4:1-re elhúzott.

Ezután Timi és ellenfele is simán nyerte adogatását, Bolsova Zadoinov 5:2-re vezetett. Sajnos ezután a magyar játékos újra bajba került adogatóként, 15-40 után nem is tudta megmenteni a szerváját.

A 36-perces második szett nyitó gémjében Timi fogadóként 40-15-re is vezetett, a második bréklabdát használta ki. Ezután a magyar játékos szoros gémben hozta szerváját, majd 15-40 után 40-re brékelte ellenfelét.

Timi 0-ra nyert adogatással erősítette meg vezetését, majd hamarosan már 5:1-re vezetett. Bolsova Zadoinov 30-30-ról nyerte adogatását, majd a magyar játékos 15-30-ról jutott szettlabdához. A spanyol játékos megnyerte a következő két labdamenetet, de nem tudta kihasználni bréklabdáját. Jött az újabb játszmalabda, ezt pedig megnyerte Timi.

A döntő felvonás elején mindkét játékos elveszítette a szerváját, 40-re, illetve 30-ra. Bolsova Zadoinov simán nyerte ezután az adogatását, majd fogadóként vezetett 30-0-ra, majd hamarosan bréklabdához jutott. Sajnos ezt kihasználta a spanyol játékos, utána pedig 0-ra nyerte a szerváját.

Timi 15-re hozta következő saját gémjét, majd ellenfele is, nagy csatában, 40-re. Ezután Bolsova Zadoinov fogadóként elhúzott 40-0-ra, majd egyenlő után újabb meccslabdához jutott. A magyar játékos ezt az esélyt is hárította, majd megnyerte a saját gémet.

A következő játékban azonban Bolsova Zadoinov már nem adott esélyt, újra vezetett 40-0-ra. Timi hárított még egy meccslabdát, de a hatodikat már értékesítette az ellenfele. Így a spanyol játékos jutott fel a 128-as főtáblára a Roland Garroson.