Roland Garros 2019: hatalmas csata után újabb győzelem

2019-05-23 – (Fotó: Zádor Péter) Timi 2:4-ről fordított a döntő játszmában, így játszhat a főtábláért.

ROLAND GARROS (42 600 000 EURÓ, GRAND SLAM-VERSENY, SALAK), NŐI EGYES, SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ
Babos Tímea-Martina Trevisan (olasz) 6:4, 2:6, 7:5

A mérkőzés 2 óra 34 percig tartott.

Trevisan kezdte jobban a selejtező 2. fordulóját: az olasz játékos a 41 perces első játszma nyitó gémjét 30-ra hozta, majd fogadóként nem veszített labdamenetet. Szerencsére 0:2 után nagyot változott a forgatókönyv! Timi kihasználta második esélyét, brékelt 30-ra, majd hamarosan ki is egyenlített.

A hetedik gémben a magyar játékos 30-40 után összesen három bréklabdához jutott, az utolsó eséllyel élni is tudott. Timi 5:4 után 15-re szerválta ki az első szettet.

Sajnos a második felvonás változást hozott. A rendkívül dolgos Trevisan fogadóként folyamatos veszélyt jelentett, a negyedik gémben nagy csatában, 40-30 után elnyerte ellenfele szerváját, majd elhúzott 4:1-re.

Timi megnyerte következő adogatójátékát, de Trevisan is így tett. Az olasz játékos 5:2 után fogadóként vezetett 30-0-ra, majd úgy jutott szettlabdához, hogy volt 40-30 is. A magyar játékos hárította a játszmalabdát, majd adogatóelőnyét újabb fogadóelőny követette. Sajnos ekkor Timi kettőshibát vétett.

A döntő felvonás második gémjében a magyar játékos 40-30-ról veszítette el a szerváját, majd Trevisan saját adogatásai mögött 40-0-ra is vezetett. Timi egyenlített, majd brékelt! Hamarosan 2:2 lett az eredmény, majd sajnos újra az olasz játékos volt a pontosabb. Trevisan simán hozta az adogatását, majd 40-30-ról nyerte el ellenfele szerváját…

A következő gémben az olasz játékos vezetett 40-30-ra, majd rövidesen bréklabdát kellett volna hárítania. Timi megnyerte a játékot, majd hozta az adogatását. Ezután Trevisan 15-30-ról nyerte saját játékát, majd jött az 5:5.

Timi a következő fogadógémet jól játszotta meg, elhúzott 40-15-re és egy kemény labdamenet után el is nyerte ellenfele szerváját. A magyar játékos adogatott a győzelemért, 0-15-ről fordított 30-15-re, 30-30 után pedig meccslabdához jutott. Jött egy újabb kemény alapvonalcsata, amelynek végén Trevisan hosszúra ütötte a labdát!

Timi ellenfele a főtáblára jutásért a spanyol színekben szereplő, Aliona Bolsova Zadoinov.

Az 1997. november 6.-án a moldáviai Chișinăuban született, 2013 óta spanyol színekben szereplő játékos 140. helyen áll a világranglistán, ez pályafutása eddigi legjobb helyezése. Bolsova Zadoinov eddig 6 ITF-versenyt nyert egyesben. Idei legjobb eredményeként elődöntős volt Shrewsburyben (Nagy-Britannia, 60 000 dollár, fedett pálya).