Roland Garros 2017: vereség párosban

2017-06-02 – A magyar-cseh kettős szett és brékhátrányból kiharcolta a 3. szettet, de utána egy brékkel jobb volt az ellenfél.

ROLAND GARROS (GRAND SLAM-VERSENY, 36 000 000 EURÓ, SALAK), NŐI PÁROS, 2. FORDULÓ
Raluca Olaru, Olha Szavcsuk (román, ukrán)-Babos Tímea, Andrea Hlaváčková (magyar, cseh, 5.) 6:3, 4:6, 6:3

A mérkőzés 2 óra 11 percig tartott a francia fővárosban.

Az 5. helyen kiemelt magyar-cseh kettős rosszul adogatott a 37 perces első játszmában. Timi és Hlaváčková kétszer azonnal egyenlített (1:0 és 2:1 után), de 3:2 után csak bréklabdáig jutott. Olaru és Szavcsuk hozta ezt az adogatást, majd 5:3 után ismét elnyerte ellenfele szerváját, ezúttal 30-ra.

A második szett elején a magyar-cseh kettős még hozta adogatásait, de 3:2 után nagy bajba került. Az ellenfél újra brékelt, majd 4:2, 40-15-re is vezetett adogatóként. Timi és Hlaváčková azonban elnyerte ellenfele adogatását, majd 4:4 után brékelt 0-ra.

Az 5. helyen kiemelt kettős végül 15-re nyerte adogatását, ezzel lezárta az 54 perces második felvonást.

A harmadik játszmát a román-ukrán kettős kezdte adogatóként, végig előnybe is került. Timi és Hlaváčková 3:3-nál eljutott 40-40-ig, de nem sikerült elnyerni az ellenfél szerváját. Ez döntőnek bizonyult, sajnos…

Olaru és Szavcsuk 4:3 után 15-re brékelt, majd a következő gémben is csak egy labdamenetet veszített.

Timi ezzel befejezte párizsi szereplését, a tervek szerint legközelebb Hollandiában lép pályára, már füvön.