Roland Garros 2016: jó kezdés egyesben

2016-05-24 – Timi 4:4 után már nem veszített játékot, először győzött egyesben a párizsi Grand Slam-verseny főtábláján.

ROLAND GARROS (GRAND SLAM-VERSENY, SALAK), NŐI EGYES, 1. FORDULÓ
Babos Tímea-Samantha Crawford (amerikai) 6:4, 6:0

A mérkőzés 54 percig tartott.

KÉPEK A ROLAND GARROSRÓL (KATTINTS IDE!)

„Nagyon örülök, hogy sikerült a mai meccset abszolválni! Kicsit izgulósan kezdtem és ebben az ellenfelem sem „segített”, nagyon-nagyokat ütött és szervált… Nehezen indult a meccs, aztán brékelőnyre tettem szert. De utána azt picit elszúrtam. De azt gondolom, hogy utána kezdtem el igazán jól játszani. Miután 4:4 lett, akkor azt „mondtam”, kezdjünk el játszani. Utána már lazábban, felszabadultabban kezdtem el teniszezni. Zsinórban nyolc gémet sikerült nyerni. Nagyon örülök, hogy végre sikerült egyesben is győzni a Roland Garros főtábláján. Ez így nem volt amúgy a fejemben, ezt utólag, amikor már levezettem, akkor mondtam Thomas-nak” – nyilatkozta Timi.

A 23 éves magyar játékos korábban kétszer volt főtáblás a Roland Garroson, 2012-ben és 2015-ben az első fordulóban búcsúzott. Most a világranglistán 106. Samantha Crawford volt az ellenfél. A 21 éves amerikai játékos pedig az első felvonásban alaposan megszorította ellenfelét.

A 33 perces nyitó szett első részében mindkét játékos jól adogatott. Egészen 3:2-ig senki sem jutott bréklabdáig, de ekkor megtört a jég. Timi 40-re el is nyerte ellenfele adogatását, az előny viszont nem tartott sokáig. Pedig a magyar játékos vezetett 40-30-ra is, de Crawford fordított. Sőt! Az amerikai játékos 15-re hozta a szerváját, így egyenlített 4:4-re.

De ezután már Timi uralta a mérkőzést! A magyar játékos 0-ra nyerte adogatását, majd brékelt 40-re. Így lezárult az izgalmas nyitó felvonás.

A második szett már nagyon sima volt! Timi ekkor kiválóan adogatott, bréklabdát sem kellett hárítania. Fogadóként pedig remekelt a magyar játékos!

Timi háromszor nyerte el Crawford szerváját. Először 40-re, így lett 2:0, majd 30-ra és végül 15-re.

A Grand Slam-verseny statisztikusa szerint Timi 16 nyerőt és 12 önhibát ütött, míg Crawford mérlege 11/18 volt.

A 23 éves magyar játékos következő ellenfele a korábbi párostárs lesz. A 26. helyen kiemelt Kristina Mladenovic 30. a világranglistán, eddigi legjobbja a 27. (2015. szeptember 28.) hely volt. Karrierje során 5 ITF-versenyt nyert egyesben. 2014-ben és 2015-ben a 3. fordulóig jutott a Roland Garroson.

Idén Mladenovic nem remekelt egyesben, viszont a múlt héten elődöntős volt Strasbourgban (Franciaország, 250 000 dollár, salak).

A magyar és a francia játékos eddig 4 alkalommal mérkőzött egyesben a felnőttek között: 3 alkalommal Mladenovic (2011: Irapuato – 3:6, 6:2, 6:3, 2013: Australian Open – 6:3,4:6, 11:9, 2015: s’Hertogenbosch – 7:6, 4:6, 6:2), 1-szer pedig Timi (2015: Marrakes, 6:4, 6:4) örülhetett.