Roland Garros 2014: Timi & Butorac elődöntős!

2014-06-02 – Timi és Eric Butorac bejutott a legjobb négy közé vegyes párosban a francia nyílt teniszbajnokságon, miután két szettben nyert az Alize Cornet-Jonathan Eysseric duó ellen.

A mérkőzés 1 óra 4 percig tartott. A magyar-amerikai kettős ellenfele az elődöntőben a Julia Görges-Nenad Zimonjics páros lesz a Roland Garroson.

ROLAND GARROS (PÁRIZS, GRAND SLAM-VERSENY, SALAK), VEGYES PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ
Babos Tímea, Eric Butorac (magyar, amerikai)-Alize Cornet, Jonathan Eysseric (francia) 6:4, 6:3

„Nagyon örülök, ma mindketten jól játszottunk! Életem első Grand Slam-elődöntője, boldog vagyok! Egyre nehezednek a meccsek, de nekünk is egyre jobban megy a játék” – nyilatkozta Timi.

Timi életében először játszott a felnőttek között negyeddöntőt Grand Slam-versenyen, míg Eric Butorac januárban férfi párosban volt a legjobb nyolc között az Australian Openen. A francia kettőst a hazai környezet is feldobhatta, de szerencsére ez nem igazán befolyásolta a mérkőzést.

Timi és amerikai társa ugyanis szinte végig remekül adogatott és a fogadásokkal sem volt probléma. A 32 perces első szettben a magyar játékos és Eric Butorac 1:1-nél nyerte el először az ellenfél adogatását, 40-re. Az előny egészen a nyolcadik gémig maradt meg, ekkor Cornet és Eysseric 30-ra brékelt.

Szerencsére ez nem jelentett igazi fordulópontot, mert Timiék a következő játékban már 40-0-ra is vezettek fogadóként, majd 40-re brékeltek. A következő gémben pedig labdamenetet sem veszítettek adogatóként.

A második szett szintén brékkel indult, majd Timi és Eric Butorac 2:0-ra elhúzott. A francia duó ugyan derekasan küzdött, de igazi esélye nem volt a fordításra. A magyar és az amerikai játékos nagyon figyelt az adogatásra, majd 5:3-nál az elődöntőért fogadott.

Az utolsó játékban Cornet és Eysseric 40-30-ra is vezetett, de ez nem volt elég! Timi és Eric Butorac 40-40-nél meccslabdához jutott és ezt ki is használta!!!

A magyar-amerikai kettős ellenfele a legjobb négy között a Julia Görges-Nenad Zimonjics duó lesz. A 8. helyen kiemelt német-szerb páros sorrendben a Megan Moulton-Levy – Nicholas Monroe (6:1, 7:5), a Liezel Huber-Juan Sebastian Cabal (6:0, 6:1) és a Katarina Srebotnik-Rohan Bopanna (2:6, 6:4, 10-5) kettőst győzte le.

A 25 éves Julia Görges a 25. helyen áll párosban a világranglistán. Karrierje legjobbjaként 20. (2013. augusztus 26.) volt. Pályafutása során 4 WTA- és 6 ITF-tornát nyert ebben a műfajban. Idén elődöntős volt Sydneyben (társ: Barbora Zahlavova-Strycova), éppen Timi és Lucie Safarova duójától kapott ki 6:2, 7:5-re. Utána Acapulcóban (társ: Anna-Lena Grönefeld) és Charlestonban (társ: Grönefeld) a negyeddöntőig, míg Rómában (társ: Grönefeld) a legjobb négyis jutott.

Görges idén az Australian Openen negyeddöntős volt vegyespárosban a pakisztáni Aisam-Ul-Haq Qureshi oldalán.

A 37 éves Nenad Zimonjics a 8. helyen áll párosban a világranglistán. Pályafutása legjobbjaként 1. (2008. november 17.) volt. Karrierje során 52 ATP-versenyt nyert ebben a műfajban!!! Férfi párosban 3 (Roland Garros: 2010, Wimbledon: 2008, 2009), míg vegyespárosban 4 (Australian Open: 2004, 2008, Roland Garros: 2006, 2010) Grand Slam-tornán diadalmaskodott. Kétszer (2008, 2010) az év végi világbajnokságon is győzött!

Az idei szezonban Zimonjics Sydneyben, Madridban és Rómában tornagyőztes, míg Dubajban és Barcelonában döntős volt férfi párosban a kanadai Daniel Nestorral.