2016-08-08 – A Mitu-Olaru kettős sokkal jobban élt a kínálkozó lehetőségekkel.

XXXI. NYÁRI OLIMPIAI JÁTÉKO – RIO (KEMÉNY PÁLYA), NŐI PÁROS, 1. FORDULÓ
Andreea Mitu, Raluca Olaru (román)-Babos Tímea, Jani Réka 6:3, 6:4

A mérkőzés 1 óra 31 percig tartott.

A Florianopolisban döntős magyar kettős hajtott-küzdött a sikerért, de a legfontosabb pillanatokban az ellenfél volt a jobb. Sokkal szorosabban is alakulhatott volna a mérkőzés, több esély is volt erre…

A 39 perces első szettben Mitu és Olaru két bréklabdát hárított a nyitó játékban, majd 2:1 után 30-ra nyerte el ellenfele adogatását. A magyar kettős azonnal válaszolt, 40-re brékel, majd egyenlített 3:3-ra. Sajnos 4:3 után a román duó ismét hatásosan fogadott, az ötödik esélyt használta, majd a kilencedik gémet 40-re nyerte.

A második szett nyitányán a magyar páros 40-15 után veszítette el adogatását, majd 3:2-nél hatalmas esélyhez jutott. Timi és Jani Réka 40-0-ra is vezetett fogadóként, de sajnos ez sem bizonyult elégnek. Mitu és Olaru megmentette az adogatást, majd azzal a lendülettel 0-ra brékelt…

A magyar duó azonban ekkor sem adta meg magát. Timi és társa brékelt, majd feljött 5:4-re. Sőt! Két meccslabda hárítása után bréklabdához jutott az 5:5-ért. De sajnos Mitu és Olaru egyenlített, majd a harmadik mérkőzéslabdát már megnyerte.

Timi ezzel befejezte szereplését Rióban: egyesben és párosban is az első fordulóban búcsúzott.