Remek győzelem Cincinnatiben

2015-08-16 – Timi fordulatos mérkőzésen, három játszmában nyert a világranglistán 66. Heather Watson ellen a selejtező első fordulójában a Cincinnatiben zajló Western & Southern Openen.

A mérkőzés 1 óra 55 percig tartott. A magyar játékos következő ellenfele, a selejtező második fordulójában a fehérorosz Aliakszandra Szasznovics lesz.

WESTERN & SOUTHERN OPEN (2 701 240 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ
Babos Tímea-Heather Watson (brit, 17.) 6:2, 1:6, 6:3

Végre megtört a jég! Watson a felnőttek között egy-egy WTA- és ITF-versenyen, valamint 2013-ban a Fed Kupában is úgy nyert Timi ellen, hogy szettet sem veszített. Ezúttal viszont a 22 éves magyar játékos volt a jobb!

Az első szettben Timi 1:2 után sorozatban öt gémet nyert, kétszer is elnyerte ellenfele szerváját. Sőt, Watson már 1:1 után is bajban volt, de akkor még 15-40 után hozta az adogatását. A folytatásban, a hatodik gémben az esélyesebb brit játékos bréklabdához jutott, de szerencsére nem használta ki az esélyt.

Timi 4:2 után 0-ra brékelt, majd 15-re szerválta ki a szettet. A játszma 46 percig tartott, ez is mutatja, hogy kemény csata volt.

A 31 perces második szettben Watson gyorsan brékelőnybe került, majd 4:1 után ismét elnyerte ellenfele adogatását. Az utolsó gémet pedig 40-re hozta, a második szettlabdát értékesítette.

Szerencsére a harmadik játszma újabb fordulatot hozott!!! Timi háromszor brékelt, de az első és a második bravúr után sem tudta megőrizni előnyét. De Watson 4:3 után sem tudott élni a lélektani előnnyel. Timi fogadóként elhúzott 40-0-ra, majd a második esélyt ki is használta.

És 5:3 után már nem jött újabb fordulat! Watson ugyan vezetett fogadóként 30-15-re, de Timi egyenlített, majd mérkőzéslabdához jutott. A 22 éves magyar játékos pedig feltette az i-re a pontot, bejutott a selejtező második fordulójába.

A péntek délután elkészített sorsolás alapján a magyar játékos következő ellenfele az 1. helyen kiemelt Monica Niculescu ellen nagy csatában, 3:6, 7:6, 7:6-ra győztes Aliakszandra Szasznovics lesz.

A 21 éves fehérorosz játékos 122. helyen áll a világranglistán, karrierje legjobbjaként 92. (2014. október 6.) volt. Eddig 11 ITF-versenyt nyert egyesben. Idén három ITF-tornán volt elődöntős, míg Wimbledonban a selejtezőből feljutott a főtáblára, ott a második fordulóban búcsúzott.

Tavaly a Poitiers-ban rendezett 100 000 dolláros ITF-verseny negyeddöntőjében Timi 6:7, 6:2, 7:6-ra nyert Szasznovics ellen.