Remek győzelem Cincinnatiben!

2014-08-09 – Timi két játszmás mérkőzésen nyert a világranglista 48. helyén álló Caroline Garcia ellen a selejtező első fordulójában.

A találkozó 1 óra 16 percig tartott. Timi következő ellenfele a 23. helyen kiemelt Chanelle Scheepers lesz.

WESTERN & SOUTHERN OPEN (2 567 000 USD, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ
Babos Tímea-Caroline Garcia (francia, 7.) 6:4, 6:3

„Örülök! Először annak, hogy indulhattam a versenyen. A múlt hetet kihagytam egyéniben, így sokat tudtunk dolgozni a játékomon. Nem is a győzelemnek, de a játékomnak örülök ma! Holnap folytatás” – nyilatkozta Timi a mérkőzés után.

A 21 éves magyar játékos az utolsó pillanatokban került be a selejtező indulói közé, az esélyt pedig az első fordulóban remekül ki is használta. Pedig ellenfele stabilan a top50 tagja, ezúttal a hetedik helyen emelték i.

A 37 perces első játszma nyitányán Garcia adogatott, de 40-15-ről elveszítette a szerváját. Timi ezután simán hozta a sajátját, majd az esélyesebb francia játékos 30-ra brékelt, és fordított 3:2-re. A folytatásban Timi újra jól adogatott, majd 4:4 után 0-ra nyerte el ellenfele adogatását.

A 10. gémet 30-ra hozta a magyar játékos, így szettelőnybe került.

A második játszma elején Garcia ismét gyorsan ledolgozta ellenfele brékelőnyét, majd vezetett 3:2-re. Timi azonban egyenlített, majd a hetedik gémben 30-ra elnyerte a francia ellenfél szerváját.

A nyolcadik gémet nagy csatában, 40-re hozta Timi, majd fogadott a továbbjutásért. Garcia küzdött, de 30-30 után ellenfele meccslabdához jutott. A 7. kiemelt második szervája után pedig Timi élt az eséllyel és megnyerte a mérkőzést!!!

A magyar játékos következő ellenfele a 23. helyen kiemelt Chanelle Scheepers lesz. A dél-afrikai teniszező pályafutása legjobbjaként 37. (2011. október 11.) volt. Karrierje során 1 WTA- és 12 ITF-versenyt nyert egyesben.

Scheepers idén elődöntős volt Bogotában (250 000 dollár, salak), a legjobb nyolcig jutott Bad Gasteinben (250 000 dollár, salak), majd Bastadban (250 000 dollár, salak) a fináléban szenvedett vereséget.

Timi tavaly 6:1, 6:2-re nyert Scheepers ellen Florianopolisban (kemény pálya), míg idén Rióban (salak) a dél-afrikai játékos győzött 2:6, 6:3, 6:2-re.