Remek győzelem Bencic ellen

2016-08-17 – A 23 éves magyar játékos először jutott egyesben a harmadik fordulóba Cincinnatiben.

WESTERN & SOUTHERN OPEN (2 804 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, 2. FORDULÓ
Babos Tímea-Belinda Bencic (svájci, 13.) 7:5, 6:2

„Ma az esőzések után végre a nap is kisütött, főleg a 6-os pályán 🙂 Végre jobban is játszottam! Örülök, hogy nyertem, hiszen tudjuk, hogy Bencic stílusa nem fekszik Nekem. Januárban kikaptam tőle az Australian Openen, ezért is örülök nagyon annak, hogy most győztem” – nyilatkozta Timi.

A mérkőzés 1 óra 31 percig tartott.

A 19 éves svájci játékos február végén 7. volt a világranglistán, de azóta sérülések miatt alig versenyzett. De még így a 27. helyen áll, vagyis nehéz mérkőzés várt Timire.

A mérkőzés közel 2 órás késéssel kezdődött, természetesen eső miatt.

Az 52 perces első szettet brékkel kezdte Bencic, de előnyét azonnal el is veszítette. Ezután Timi már nagyon határozottan és jól adogatott, esélyt sem adott ellenfelének. Fogadóként is veszélyes volt a magyar játékos, de 3:3 után még nem tudta kihasználni 3 bréklabdáját.

Aztán 6:5 után Timi elhúzott 40-0-ra fogadóként és a második szettlabdát kihasználta.

A második felvonás elején a magyar játékos kétszer, míg Bencic egyszer brékelt (3:1). Ezután Timi 15-re, majd 0-ra nyerte adogatását, vezetett 5:2-re. Ekkor újra remekelt fogadóként, igaz Bencic még egyenlített 0-30-ról. De ezután a magyar játékos újabb két labdamenetet nyert és bejutott a harmadik fordulóba. Timi eddig legjobb eredménye a 2. kör volt, 2012-ből és 2015-ből.

A magyar játékos következő ellenfele a 8. helyen kiemelt Dominika Cibulkova lesz. A szlovák játékos 11. helyen áll a világranglistán, karrierje legjobbjaként 10. (2014. március 31.) volt. Eddig 6 WTA- és 2 ITF-versenyt nyert egyesben, 2014-ben döntőt játszott az Australian Openen. Idén tornagyőztes volt Katowicében (Lengyelország, 250 000 dollár, fedett pálya) és Eastbourne-ben (Anglia, 753 000 dollár, fű), döntőt játszott Acapulcóban (Mexikó, 250 000 dollár, kemény pálya) és Madridban (Spanyolország, 4 942 770 dollár, salak).