Remek győzelem a prágai nyitányon

2014-05-13 – Timi szép győzelmet ünnepelhet Prágában: két játszmában nyert Silvia Soler-Espinosa ellen a Sparta Prague Open első fordulójában.

A mérkőzés 1 óra 32 percig tartott. A 21 éves magyar játékos következő ellenfele a 3. helyen kiemelt Barbora Zahlavova-Strycova ellen 6:4, 2:6, 6:4-re nyerő, a selejtezőből érkezett Victoria Duval lesz a cseh fővárosban.

SPARTA PRAGUE OPEN (100 000 DOLLÁR + H, SALAK), EGYES, 1. FORDULÓ
Babos Tímea-Silvia Soler-Espinosa (spanyol) 7:6 (7-1), 6:2

„Örülök, hogy az első meccsemet meg tudtam nyerni! Egy igazi salakos játékos ellen tudtam 2 játszmában győzni, várom a folytatást!” – nyilatkozta Timi.

A spanyol játékosok döntő többsége imádja a salakos versenyeket, így Soler-Espinosa is otthonosan mozog a leglassabb felületen. Szerencsére ezt csak a rendkívül szoros, egy órán tartó első szettben tudta bizonyítani.

A sokkal rutinosabb spanyol játékos azonnal elnyerte ellenfele adogatását, majd 2:0-ra is vezetett. Szerencsére Timi még időben javult fel, először 40-re, majd a hatodik gémben 30-ra brékelt, 4:2-re elhúzott. Sajnos egy rendkívül szoros gém után Soler-Espinosa újra elnyerte a magyar játékos szerváját, majd egyenlített (4:4).

Ezután mindkét teniszező hozta adogatásait, Soler-Espinosa 6:5-nél szettlabdát hárított…A rövidítésben azonban már Timi sokkal jobb volt, kiválóan adogatott, fogadóként pedig csak 2-0-nál veszített egy labdamenetet!

A második játszma már sokkal simábban alakult, Soler-Espinosa bréklabdáig sem jutott el. Timi adogatóként és fogadóként is nagyon jó teljesítményt nyújtott, uralta a mérkőzést. 5:2-nél pedig nagyon szépen szerválta ki a meccset, 15-re hozta ezt a gémet.

Timi következő ellenfele a világranglista 131. helyén álló Victoria Duval lesz. A 18 éves amerikai a selejtezőből érkezett, a főtábla első fordulójában 6:4, 2:6, 6:4-re nyert a 3. helyen kiemelt Barbora Zahlavova-Strycova lesz. Duval karrierje során egy ITF-versenyt nyert egyesben, tavaly Torontóban 7:5-re vezetett, amikor Timi rosszullét miatt feladta a torontói döntőt.

Duval idén döntős volt Dothanben (50 000 dollár), a legjobb nyolcig jutott Charlottesville-ben (50 000 dollár). A 2014-es szezonban nyert már Mirjana Lucic-Baroni (6:4, 7:5), Varvara Lepchenko (7:5, 7:5), Kristyna Plyskova (6:2, 6:2), Belinda Bencic (6:7, 6:0, 7:6) és Olga Govorcova (7:6, 6:2) ellen is.