Remek győzelem a negyeddöntőben!

2015-02-19 – Timi és Kristina Mladenovic két, nagyon szoros szettben győzött a Niculescu-Panova duó ellen a párostorna negyeddöntőjében a 2 513 000 dollár összdíjazású WTA-versenyen.

Timi és Kristina Mladenovic két, nagyon szoros szettben győzött a Monica Niculescu-Alekszandra Panova duó ellen a párostorna negyeddöntőjében a 2 513 000 dollár összdíjazású WTA-versenyen. A mérkőzés 1 óra 30 percig tartott. A magyar-francia kettős következő ellenfele a Caroline Garcia-Katarina Srebotnik duó lesz.

DUBAI DUTY FREE TENNIS CHAMPIONSHIPS (2 513 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 8.)-Monica Niculescu, Alekszandra Panova (román, orosz) 7:6 (8-6), 6:4

„Szép győzelem a mai! Kellemetlen ellenféllel álltunk szemben, Panova, de főleg Niculescu személyében. Nem játszottuk a legjobbunkat, de nagyon akartuk a győzelmet. Így talán még értékesebb ez az elődöntőbe jutás:)” – nyilatkozta Timi.

Timi és francia társa az előző két fordulóban nem veszített szettet, de a negyeddöntőben már nehéz feladat várt a kettősre. Niculescu és Panova ugyanis az előző körben két rövidítés után diadalmaskodott a Peng-Mirza kettős ellen. A kínai és az indiai játékos is nyert már Grand Slam-versenyt párosban, a kínai klasszis volt világelső és világbajnok is.

A negyeddöntő 54 perces első játszmáját a magyar-francia páros kezdte jobban. A harmadik gémben 0-ra nyerte el Niculescu adogatását, majd 4:2-re is vezetett. Sajnos ezután a román-orosz duó feljavult, 4:3 után 40-re brékelte Mladenovicot. Sőt, 5:4-nél fogadóként 40-15-re is vezetett. Timi azonban végül nagy csatában hozta a szerváját, három szettlabdát hárított.

Végül a tie-break döntött az első felvonás sorsáról! A rövidítésben Niculescu és Panova az elején már elnyerte ellenfele szerváját, de hamarosan egyenlített Timi és Mladenovic. Aztán 5-4 után az orosz-román duó újra „brékelt”, 6-4-nél a szettért adogatott. Ezután viszont Timi és társa sorozatban négy labdamenetet nyert (kétszer fogadóként), így szettelőnybe került!!!

A második játszma elején Niculescu és Panova gyorsan brékelőnyhöz jutott, de ez nem tartott sokáig. Timi és Mladenovic egyenlített, majd már vezetett is 3:2-re. Ekkor a rendkívül változatosan és jól is adogató Panova két bréklabdáról hozta a szerváját.

Szerencsére a szett hajrájában Timi és Mladenovic volt a jobb! A magyar-francia kettős 4:4-nél 40-re hozta adogatását, majd fogadóként labdamenetet sem veszített a következő játékban. Így Timi és társa már az elődöntőt ünnepelhette Dubajban!

A magyar-francia kettős következő ellenfele a Caroline Garcia-Katarina Srebotnik duó lesz. A 7. helyen kiemelt francia-szlovén páros a legjobb nyolc között 7:5, 6:2-re nyert a 2013-ban a Roland Garroson, 2014-ben pedig a US Openen bajnok Jekatyerina Makarova-Jelena Vesznyina kettős ellen.

A 21 éves Garcia 30. a világranglistán párosban, karrierje legjobbjaként 24. (2015. január 12.) volt. Pályafutása során 1 WTA- és 5 ITF-versenyt nyert ebben a műfajban. Tavaly a spanyol Lara Arruabarrena oldalán Bogotában (Kolumbia, 250 000 dollár, salak), majd Vuhanban (Kína, 2 440 070 dollár, kemény pálya, társ: Cara Black), Linzben (Ausztria, 250 000 dollár, fedett pálya, társ: Annika Beck) és Moszkvában (Oroszország, 710 000 dollár, fedett pálya, társ: Arantxa Parra-Santonja) volt döntős.

Srebotnik pályafutása legjobbjaként világelső (2011. július 4.) volt párosban, most a 17. helyen áll. Karrierje során 35 WTA- és 19 ITF-versenyt nyert. Női párosban 1 (2011: Wimbledon, társ: Kveta Peschke), míg vegyespárosban 5 (1999: Roland Garros, 2003: US Open, 2006: Roland Garros, 2010: Roland Garros, 2011: Australian Open) Grand Slam-tornán maradt veretlen.

Idén Garcia és Srebotnik döntős volt Brisbane-ben (Ausztrália, 1 000 000 dollár, kemény pálya).

Januárban a sydneyi 710 000 dolláros verseny negyeddöntőjében Timi és Mladenovic 3:6, 6:3, 10-8-ra nyert a Garcia-Srebotnik kettős ellen.