Quebec: újabb sima győzelem

2017-09-14 – A magyar-cseh kettős összesen háromszor brékelte ellenfelét.

COUPE BANQUE NATIONALE (250 000 DOLLÁR, FEDETT PÁLYA), PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ
Babos Tímea, Andrea Hlaváčková (magyar, cseh, 1.)-Desirae Krawczyk, Jamie Loeb (amerikai) 6:3, 6:3

A mérkőzés 59 percig tartott Quebec Cityben.

Az első helyen kiemelt magyar-cseh kettős újabb magabiztos győzelemnek örülhet, szinte végig uralta a negyeddöntőt.

A 27 perces első szettben Timi és Hlaváčková azonnal brékelte (30-ra) az ellenfelét, ez pedig döntőnek bizonyult. A magyar-cseh kettős meggyőzően adogatott, esélyt sem adott az amerikai párosnak. Krawczyk és Loeb a hetedik gémben két bréklabdát hárított, de ezzel csak meghosszabbította a nyitó felvonást.

Timi és társa 4:3 után 0-ra nyerte adogatását, majd 40-re brékelte ellenfelét. Ezzel le is zárult a nyitó felvonás.

A magyar-cseh kettős a második játszma elején, 1:0 után 40-re brékelt, ezzel el is döntötte a mérkőzést. Timi és Hlaváčková ugyanis a folytatásban is kiválóan szervált, az ellenfél bréklabdáig sem jutott. Az amerikai kettős 5:2 után meccslabdát hárított adogatóként, a következő játékban azonban csak egy labdamenetet nyert.

Timi és Hlaváčková következő ellenfele a María Irigoyen-Camilla Rosatello kettős lesz.

Az 1987. június 24.-én született argentin játékos 79. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 47. (2016. június 13.) volt. Irigoyen eddig 2 WTA- és 59 ITF-versenyt nyert párosban. Idén Budapesten (100 000 dollár, salak, társ: Mariana Duque Mariño) maradt veretlen.

Az 1995. május 28.-án született olasz játékos 176. helyen áll a világranglistán, karrierje legjobbjaként 160. (2017. augusztus 14.) volt. Eddig 17 ITF-versenyen maradt veretlen. Rosatello idén Amiens-ben (Franciaország, 15 000 dollár, salak, társ: Melanie Stokke), Pulában (Olaszország, 25 000 dollár, salak, társ: Alice Matteucci), Périgueux-ban (Franciaország, 25 000 dollár, salak, társ: Kimberley Zimmermann) és Hechingenben (Németország, 60 000 dollár, salak, társ: Szofia Sapatava) győzött.