2017-09-16 – A magyar játékos elképesztően jól adogatott, egyszer sem veszítette el a szervagémjét.

COUPE BANQUE NATIONALE (250 000 DOLLÁR, FEDETT PÁLYA), EGYES, ELŐDÖNTŐ
Babos Tímea (3.)-Lucie Šafářová (cseh, 1.) 7:6 (10-8), 6:4

A mérkőzés 1 óra 41 percig tartott Quebec Cityben.

A magyar játékos idén másodszor játszott elődöntőt egyesben: februárban a budapesti WTA-versenyen 7:5, 6:1-re nyert Julia Görges ellen. Akkor a vasárnapi fináléban éppen Lucie Šafářová volt az ellenfele, a közönség pedig 6:7, 6:4, 6:3-as hazai sikert ünnepelhetett.

Quebecben is hatalmas mérkőzést játszott Timi és cseh ellenfele. A 101 perces mérkőzésen mindketten kiválóan adogattak. Az 52 perces első szettben Timi valamennyi adogatójátékát biztosan nyerte, egészen 5:5-ig. Ekkor a magyar játékos 40-re hozta adogatását, ellenfele először nyert három labdamenetet fogadóként.

Šafářová pedig még jobban szervált. Az 1. helyen kiemelt cseh játékos 4:4-ig labdamenetet sem veszített fogadóként, majd a következő saját játékot 30-ra hozta. Aztán 6:5-nél Timi szettlabdához jutott fogadóként, de ellenfele kiharcolta a rövidítést.

A tie-break minikrimit hozott! Timi 1-1 után fogadóként nyert pontot, ezt az előnyt azonban gyorsan el is veszítette. Aztán 3-2 után újra brékelt a magyar játékos, majd elhúzott 6-3-ra. Sajnos egyik szettlabdát sem használta ki, majd vezetett 7-6-ra. Šafářová két adogatóponttal fordított, ezután ellenfele hárított játszmalabdát. Timi a következő adogatását is megnyerte, majd fogadóként lezárta a szettet!

A második játszma is rendkívül szorosan alakult. A cseh játékos kezdte az adogatást, 3:3-ig mindig előnybe került. Ekkor viszont jött a döntő gém! Timi fogadóként két bréklabdához jutott és a másodikat ki is használta! Ezt követően 40-15 után 40-re nyerte adogatását, majd fogadóként jutott négyszer mérkőzéslabdához. Sajnos Šafářová mindannyiszor megvédte a szerváját, majd feljött 5:4-re.

Az utolsó játékban azonban Timi magabiztosan adogatott, 40-15 után lezárta az elődöntőt! A magyar játékos egészen kiválóan adogatott: 10 ászt ütött 2 kettőshiba mellett és egyszer sem kellett bréklabdát hárítania!

A magyar játékos ellenfele a vasárnapi döntőben Alison Van Uytvanck lesz.

Az 1994. március 26.-án született belga játékos 98. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 41. (2015. október 26.) volt. Eddig 10 ITF-versenyt nyert egyesben, 2015-ben negyeddöntős volt a Roland Garroson. Van Uytvanck idén finálét játszott Ilkleyben (Anglia, 100 000 dollár, fű).

TIMI WTA TOUR-DÖNTŐI (EGYES)
IDŐPONT VERSENY FELÜLET ELLENFÉL EREDMÉNY
2017.02.26. Hungarian Ladies Open (Budapest – Magyarország) Fedett pálya Lucie ŠAFÁŘOVÁ (cseh) 6:7 (4-7), 6:4, 6:3
2016.08.05. Brasil Tennis Cup (Florianopolis – Brazília) Kemény Pálya Irina-Camelia BEGU (román) 6:2, 4:6, 3:6
2015.05.02. GP De Sar La Princesse Lalla Meryem (Marrákes – Marokkó) Salak Jelina SZVITOLINA (ukrán)  5:7, 6:7 (3-7)
2012.02.26.  Monterrey Open (Monterrey – Mexikó) Kemény pálya Alexandra CADANTU (román)  6:4, 6:4