Pretoria: nagy csata és vereség a döntőben

2022-04-02 – Szuperrövidítés után győzött a hongkongi páros.

TUKS INTERNATIONAL (60 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS, DÖNTŐ
Eudice Chong, Hong Yi Cody Wong (hongkongi, 3.)-Babos Tímea, Valerija Szavinyih (magyar, orosz, 1.) 7:5, 5:7, 13-11

A mérkőzés 1 óra 56 percig tartott Pretoriában.

Nagy esélyt szalasztott el a magyar-orosz kettős a 44 perces első játszmában, amelynek eredménye sajnos alaposan befolyásolta a döntő hátralévő részét.

A hongkongi kettős a negyedik gémben 15-40-ről mentette meg adogatását, majd 15-re nyerte el Szavinyih szerváját. Az 1. helyen kiemelt kettős ezután fordított 5:3-ra (brék 15-re és 0-ra), úgy tűnt, kiegyenesedett a döntő. Sajnos nem így történt…

Szavinyih 30-ra, majd Timi 40-re veszítette el az adogatását, majd a hongkongiak 6:5 után csak egy labdamenetet veszítettek.

Az 52 perces második szett elején az orosz játékos 40-re veszítette el a szerváját, majd az ellenfél 30-40-ről mentette meg saját gémjét. Timi és Valerija Szavinyih 2:3 után 0-ra brékelt, 5:4-et követően pedig két játszmalabdához jutottak fogadóként. Ezt a két esélyt nem sikerült kihasználni, viszont 6:5-nél 15-re brékeltek, ezzel lezárták a második felvonást.

A szuperrövidítés hullámzóan alakult, számtalan fogadóponttal. A hongkongiak 7-3-ra, majd 9-7-re is vezettek. Timi és orosz társa 10-9-nél és 11-10-nél is meccslabdához jutott, de végül az ellenfél örülhetett.