Pretoria: jó kezdés párosban

2022-03-29 – Kért játszmában nyert Timi és Valerija Szavinyih.

TUKS INTERNATIONAL (60 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS, 1. FORDULÓ
Babos Tímea, Valerija Szavinyih (magyar, orosz, 1.)-Sara Bejlek, Yuriko Lily Miyazaki (cseh, brit) 7:6 (7-4), 6:3

A mérkőzés 1 óra 31 percig tartott Pretoriában.

Az 50 perces első szett harmadik játékában a cseh-brit kettős 15-40-ről hozta az adogatását, majd brékelt 30-ra. Timi és társa ezt követően kétszer nyerte el ellenfele szerváját, mindkétszer 40-re. sajnos ekkor jött az újabb nagy változás: Bejlek és Miyazaki fordított 6:5-re. A következő gémet 15-re “húzta be” a magyar-orosz kettős, majd a rövidítésben is magabiztosabb és pontosabb volt.

A második játszma már simábban alakult. Timi és Szavinyih gyorsan brékelőnybe került, 2:1 után 40-re nyerte el ellenfele adogatását. Ezután m ár nem jött újabb fordulat, az 1. helyen kiemelt páros 5:3-at követően 0-ra hozta adogatását, így bejutott a negyeddöntőbe.

Timi és Valerija Szavinyih következő ellenfele az amerikai Anna Sinclair Rogers (WTA-páros: 309.) és Christina Rosca (303.)  lesz.